omyłki pisarskie raz jeszcze

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
szpak74
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2010, 19:21

Post autor: szpak74 » 28 kwie 2010, 19:33

Witam
Proszę o pomoc bo nie wiem jak traktować odrzucenie mojej oferty przez Zamawiającego. Zamawiający stwierdził niezgodność oferty z przedmiarem. Niezgodność ta polega na braku w opisie pozycji kosztorysowej zwrotu dopisanego "2x4cm". Nadmieniam, że pozycja ta nie zawiera krotności oraz nie jest analogią. Z obliczeń zawartych w przedmiarze wynika, że osoba sporządzająca ten przedmiar uwzględniła dwukrotność w obliczeniach ostatecznego obmiaru. Podobnie jest w następnej pozycji. W innej pozycji Zamawiający zmienił KNR ale nie podał czy opis ma pozostać stary czy z nowego KNR więc zastosowałem opis taki jaki jest w normie przy zachowaniu obmiaru. Wszystkie wielkości obmiaru są nie zmnienne względem przedmiaru, nie mam błędów rachunkowych. Czy można tego typu omyłki traktować jako oczywiste omyłki pisarskie czy nie? Dziwne jest to, że wygrała firma o której wszyscy pozostali oferenci wiedzieli, że ma wygrać. Wszystkie pozostałe firmy odrzucono za te same błędy.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 28 kwie 2010, 19:50

Czy jest to omyłka pisarska czy może inna omyła tego nie wiem, ciężko jest stwierdzić nie widząc dokumentów, jednak że z tego co tu czytałem raczej przesłanka do odrzucenia oferty nie zaszła, proszę pamiętać że na odrzucenie oferty przysługuje odwołanie, i ta spekulacja że wszyscy oferenci mówili że firma X miała wygrać?, szczerze mówiąc nie popieram nigdy takich rzeczy no ale....., proponuję raz jeszcze przeanalizować zaistniałą sytuację i podjąć właściwą decyzję.

szpak74
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2010, 19:21

Post autor: szpak74 » 28 kwie 2010, 19:58

Dodam tylko, że moja oferta była najniższa a kryterium wyboru było 100% cena. Następna firma po mnie też wyleciała za te same błędy a wybrano ofertę nr. 3. Wszystkie inne firmy wyleciały za to samo.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 28 kwie 2010, 21:47

Teraz już i tak jest po zawodach, oferty zostały odrzucone a wam przysługują środki ochrony prawnej, widzę że Zamawiający musiał być pewny swego odrzucając oferty za te same błędy.

fraualicja
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2009, 15:09

Post autor: fraualicja » 29 kwie 2010, 14:02

Ja bym się w takim razie zastanowiła, czy przedmiot zamówienia lub opis sposobu przygotowania ofert został opisany z należytą starannością... Skoro prawie wszyscy wykonawcy popełnili ten sam błąd to można uderzać w tą stronę. Trudno jednak podpowiadać cokolwiek nie widząc dokumentacji.

ODPOWIEDZ