poprawiać czy wyjaśniać

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 27 kwie 2010, 14:00

Wykonawca złożył ofertę na tonery. W formularzu ofertowym w zestawieni, w którym są wymienione poszczególne typy tonerów (59 pozycji w tabelce) jest totalny galimatias. W każdej pozycji wyliczenia wartości brutto jest pomyłka o kilka groszy, oprócz tego w 10 pozycjach ceny jednostkowe i ilości są podawana zamiast w sztukach to w kompletach i chcąc sprawdzić prawidłowość obliczeń, nie jestem w stanie stwierdzić w jaki sposób jest to wyliczone, nic się nie zgadza. Pytanie Jak mam rozwiązać ten problem? ponieważ te różnice w groszach to klasyczna omyłka rachunkowa, a pozostałe pozycje ewidentnie kwalifikują się do wyjaśnienia ponieważ nic się tam nie zgadza ani ilość sztuk ani cena jednostkowa ani też warość. Jest to trzecia oferta z kolei w trybie zapytania o cenę. Czy ja mogę w jednym piśmie wzywać do wyjaśnień i zawadamiać o dokonanej poprawie? A może najpierw wyjaśnić a potem poprawić ale szkoda mi czasu. Poprostu nie wiem co zrobić ręce opadają wykonawca chyba to zrobił w ostatniej chwili na tzw. "kolanie" :) A może tak odpuścić wybrać najkorzystniejszą cenowo ofertę? i będzie ok :)

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 27 kwie 2010, 14:21

Sądzę w mojej opinii, aby najpierw wyjaśnić, następnie poprawić lub odrzucić (w zależności jaka będzie odpowiedź).

ODPOWIEDZ