skierowanie sprawy do rzecznika dyscypliny finansów publicz

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Soltag
Posty: 104
Rejestracja: 20 mar 2007, 17:40

Post autor: Soltag » 23 kwie 2010, 23:22

Mam ewidentne naruszenie ustawy pzp, czy jako Wykonawca mogę złożyć zawiadomienie o naruszeniu do rzecznika dyscypliny finansów publicznych? Czy macie doświadczenie w takich procedurach, prosze o informacje
Sprawa ma się następująco, moja oferta została odrzucona z powodu braku kilku pozycji kosztorysu ofertowego przy wynagrodzeniu ryczałtowym, zlożyłam niepotrzebnie informację o naruszeniu przepisów, chcąc zdyscyplinowac zamawiającego zanim złożę odwołanie. Zamawiający w odpowiedzi unieważnił wybór ofery najkorzystniejszej, unieważnił odrzucenie mojej oferty i unieważnił postępowanie na podstawie art 93 ust 1 pkt 7 w zw z art 29 ustawy pzp i tym samym uniemożliwił wniesienie odwołania (postępowanie do progów unijnych) . Unieważnienie z tej przyczyny jest moim zdaniem bezpodstawne, Zamawiający powołuje się na art 29, a jaki to ma związek z obliczeniem ceny? wadą niemożliwą do usunięcia uniemożliwiającą zawarcie umowy zdaniem Zamawijącego są cyt. "niejednoznaczne zapisy zawarte w SIWZ, dotyczace ceny oferty które mogły spowodować, iż Wykonawcy mogli je różnie zinterpretować"

Zgodnie z zapisami SIWZ oferta powinna zawierać szczegółowy kosztorys ofertowy obejmujący wszystkie pozycje robót
Ponadto, Zamawiający w SIWZ zawarł informację następującej treści: „Przez cenę oferty rozumie się całkowite wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu zamówienia. Ceny tych samych składników cenotwórczych muszą być takie same dla wszystkich wycenianych pozycji przedmiarowych z danej branży robót. W ten sposób obliczona cena będzie wpisana w umowie jako ryczałtowa i będzie ceną ostateczną niepodlegającą aktualizacji (waloryzacji) w trakcie realizacji umowy,Natomiast we wzorze umowy Zamawiający w sposób jednoznaczny określił, że „Wartość robót strony ustalają na podstawie złożonej przez Wykonawcę oferty na kwotę ryczałtową w wysokości…”

Jeżeli nasuwają Wam się jakieś myśli na ten temat proszę piszcie, wszyskie wskazówki są dla mnie istotne
Żałuje też, że pomimo takiej odpowiedzi Zamawiającego, nie wniosłam odwołania, ale ze wzgledu na unieważnienie nie byłoby rozpoznane

ODPOWIEDZ