referencje tylko od inwestora?

Protesty, odwołania, skargi do sądu. Wszelkie tematy związane ze środkami ochrony prawnej w zamówieniach publicznych.
kogut
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2008, 7:16

Post autor: kogut » 09 lut 2010, 22:19

Zamawiający w zamówieniu na roboty budowlane wymaga by w celu potwierdzenia spełniania warunku posiadania wiedzy i doświadczenia do oferty należy załączyć następujące oświadczenia lub dokumenty:
1) Formularz nr 2 – wykaz zrealizowanych zamówień w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku posiadania wiedzy i doświadczenia wykonanych w okresie nie dłuższym niż ostatnie pięć lat przed upływem terminu składania ofert (to jest zakończonych nie wcześniej niż w 2005 r.), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – wykonanych w tym okresie, z podaniem rodzaju, wartości, nazwy zamawiającego (inwestora), daty i miejsca wykonania tych robót);
2) Dokumenty wystawione lub potwierdzone przez inwestora (dotyczy to także realizowania robót w charakterze podwykonawcy ujawnionego w umowie pomiędzy inwestorem a wykonawcą) potwierdzające, że roboty budowlane wykazane przez wykonawcę w Formularzu nr 2 zostały wykonane należycie i prawidłowo ukończone, przy czym referencje wystawione przez wykonawcę dla podwykonawcy nie potwierdzone przez inwestora nie są wystarczającym dowodem spełnienia tego warunku.
Czy zamawiający ma prawo zastrzec, że referencje wystawione przez wykonawcę dla podwykonawcy nie potwierdzone przez inwestora nie są wystarczającym dowodem spełnienia tego warunku? Wg. mnie jest to bezprawne. Czy protestując i powołując się na orzeczenie KIO/UZP 597/08 mam rację. Jak myślicie ?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 10 lut 2010, 8:54

Zamawiający musi uznać referencje wystawione przez Wykonawcę dla Podwykonawcy:

http://www.komunikaty.pl/komunikaty/1,7 ... 89891.html

Skarbek
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2007, 11:51

Post autor: Skarbek » 14 kwie 2010, 12:20

Zdecydowałem się napisać w tym wątku, ponieważ też mam problem z referencjami.

Zamawiający w przetargu ograniczonym wymagał wykazania się zaprojektowaniem jednego obiektu o parametrach -50 tyś m3 i rozpiętości konstrukcji 40 metrów.

Do wniosku załączyłem list referencyjny dotyczący zaprojektowania 2 razy większego obiektu niż wymagania zamawiającego. Niestety mój list referencyjny nie ma informacji na temat parametrów obiektu- mówi jedynie o nazwie, wartości i zakresie projektu ( zadanie wykonane było dla wojska, które jest niestety bardzo powściągliwe w pisaniu referencji).

Po analizie wniosku Zamawiający postanowił wykluczyć nas z postępowania twierdząc, że nie spełniliśmy warunku dotyczącego zaprojektowania w/w obiektu.
Czy nie było jego obowiązkiem, jeżeli miał wątpliwości, wezwanie mnie do uzupełnienia wniosku lub złożenia wyjaśnień?
Co mogę teraz zrobić? Pisać protest? Odwoływać się od jego decyzji??
Jak zawsze proszę o szybka pomoc i z góry dziękuję za odp.

Skarbek

pawellllek
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2008, 12:36

Post autor: pawellllek » 14 kwie 2010, 12:38

Skarbek - nie miał prawa Cię wykluczyć. Na referencjach nie musisz mieć szcegółowego opisu usługi, ten umieszczasz w wykazie wykonanych zamówień. Spokojnie byś wygrał przed KIO

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 14 kwie 2010, 12:43

pawellllek pisze:Skarbek - nie miał prawa Cię wykluczyć. Na referencjach nie musisz mieć szcegółowego opisu usługi, ten umieszczasz w wykazie wykonanych zamówień. Spokojnie byś wygrał przed KIO
POTWIERDZAM!, jeżeli postępowanie zostało ogłoszone po nowelizacji masz prawo wnieść protest od wykluczenia z postępowania.

pawellllek
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2008, 12:36

Post autor: pawellllek » 14 kwie 2010, 13:50

nie protest a odwołanie ale to ma sens jeśli faktyczni emiałbyś szanse wygrać

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 14 kwie 2010, 15:04

No tak odwołanie oczywiście.

Skarbek
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2007, 11:51

Post autor: Skarbek » 19 kwie 2010, 8:50

Jak zawsze dziękuję za szybką odpowiedz!!!
Odwołać się mam oczywiście do KIO??
Rozumiem, że nie ma innej "drogi" polubownego załatwienia sprawy tylko pomiędzy mną, a zamawiającym??
Pozdrawiam

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 19 kwie 2010, 12:29

Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby art.180.4 Pzp.

ODPOWIEDZ