rażąco nisko cena?

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
kogut
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2008, 7:16

Post autor: kogut » 23 lut 2010, 15:47

Właśnie zostałem wezwany do wyjaśnień w celu ustalenia czy moja oferta zawiera rażąco niską cenę. Zamawiający żąda wyjaśnień dotyczących utylizacji odpadów wraz z załączeniem dokumentów potwierdzających cenę odbioru odpadów ( kopie umów, faktur) ponoszoną przez naszą firmę. Myślę , że zamawiający nie ma prawa żądać tego typu dokumentów.
Co ciekawe nasza cena nie jest najniższa. Moja oferta jest następna po najtańszej i wraz z następną po nas, różnią się zaledwie 2- 5 %.
Zamówienie na te usługi wykonywane było przed rokiem w tym samym zakresie. W zeszłym roku oferta która wygrała był 6% wyższa od mojej i , zamawiający nie miał z tym problemu. Co robić?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 23 lut 2010, 18:19

Złożyć wyjaśnienia, i dla świętego spokoju możesz załączyć kopie faktur i inne ale nie musisz, nawet nie musisz odpowiadać, tylko wtedy Zamawiacz będzie miał większy problem co zrobić - czy jest rażąco niska czy też nie, a z rażąco niską ceną to nie taka prosta sprawa.

ODPOWIEDZ