tonery!!!!!!!

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 19 lut 2010, 8:48

Ten temat wraca do mnie jak bumerang????? i odwieczny dylemat jak opisać, aby dostać to co chcemy??????
Walcze teraz z tematem w jakiej procedurze dokonać tego zakupu????? Czy zapytanie o cenę jest właściwą procedurą? przecież jest to dostawa powszechna o ustalonych standardach i poniżej progów unijnych. W zeszłym roku jak przeprowadziliśmy przetarg nieogrniczony to wpłynęło ok. 20 ofert - katastrofa!!! były protesty itp. Taka oczywista dostawa a bawiliśmy się z tym ponad miesiąc.

rafal1201
Posty: 243
Rejestracja: 06 sty 2010, 9:09

Post autor: rafal1201 » 19 lut 2010, 14:32

Trudno w tym wypadku mowic o standardzie. Producentów takich materiałów jest cała masa ( poza markowymi, moze to byc np. Black Point, Lambda czy Multikom), a i oferowane materiały róznią się od siebie.
W mojej instytucji przeprowadza sie w tym zakresie przetargi nieograniczone. Z tym, ze problemem jest raczej oferowanie przez Wykonawcow "zamiennikow", które w ocenie informatyków znacznie zwiekszaja awaryjnosc. Kluczem jest tu dobre opisanie wymaganych certyfikatów.

Jezeli bylabys zainteresowana, moge przeslac zapisy, jakie mialem w mojej siwz w zeszlym roku. Mialem chyba 7 ofert, bez protestow i odwolan. Calkowita wartosc ponad 900 tys zł brutto.

ODPOWIEDZ