Roboty budowlane

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 17 lut 2010, 21:49

W naszym zakładzie przeprowadzamy przede wszystkim postępowania na dostawy, a w tym roku zanosi się na to że będą niestety roboty budowlane, ktore są dla mnie ciemną magią. Stąd moje pytanie. Czy mając w planie roboty budowlane powinniśmy opracować na nie STWiORB, kosztorysy , przedmiary i tego typu rzeczy , czy np. program funkcjonalno użytkowy i wybrać wykonawców , którzy nam zaprojektują i wykonają nasze roboty ( są to między innymi: termomodernizacja budynku, remont łazienek i przystosowanie ich dla os. niepełnosprawnych , remont pracowni rtg z dostawą aparatu.) Chodzi o to że nie wiem kiedy będzie lepszy program a kiedy opracowanie dokumentacji i dopiero potem wybranie wykonawcy robót.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 18 lut 2010, 7:27

Więc tak jak piszesz, należy opracować STWiOR, kosztorys inwestorski na podstawie którego oszacujecie wartość zamówienia, oraz przedmiar robót, a jeżeli będziecie chcieli zlecić wykonawcy zaprojektowanie + wykonanie robót wówczas musi być program funkcjonalno-użytkowy.
A z r. budowlanymi nie jest tak żle:)

enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 18 lut 2010, 13:49

Hm, to po co męczyć się z STWiOR, kosztorysami , specyfikacjami, a potem z przetargiem , wystarczy przy kazdej robocie zlecać tylko opracowanie programu f.u. i przetargu a wykonawca niech się męczy z dokumentami i wykonaniem.
A z robotami b. jest tragicznie.

enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 19 lut 2010, 11:00

Chciałabym wrocić jeszcze do r.b. prosze mi powiedzieć od czego mam zacząć przygotowanie przetargu na wykonanie termomoizolacji i elewacji budynku? Zlecić opracowanie STWiORB, kosztorysu , przedmiarów czy może ma to być program funkcjonalno użytkowy ?.

ODPOWIEDZ