Pakiety w przetargach a WSZ

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
tadato
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2010, 10:45

Post autor: tadato » 07 sty 2010, 11:04

Mam pytanie.

Jezeli przygotowuje przetarg na artykuły biurowe - jak mam podzielić pakiety tego przetargu ?
Wd wartości artykułów tego samego rodzaju.
Więc
pakiet 1 - to fotokopiarki
pakiet 2 - pisaki, ołówki i długopisy
Czy wd Wspólnego Słownika Zamówień

Więc mam grupę 301
i fotokopiarki długopisy, ołówki są w tej samej grupie
Czyli i fotokopiarki i ołówki są w tym samym pakiecie?

proszę o pomoc

tadato

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 07 sty 2010, 19:12

Opinia Wiceprezesa UZP, którego zdaniem przy interpretacji zwrotu "tego samego rodzaju" należy przyjąć jego potoczne znaczenie.- Zamówienia tego samego rodzaju to, według Komisji Europejskiej, "dostawy produktów przeznaczone do identycznego lub podobnego sposobu użytku". Według innej oceny o dostawach tego samego rodzaju możemy mówić, gdy normalnie dostępne są "w tym samym sklepie". Dlatego dostawą tego samego rodzaju są gumki, ołówki, spinacze itp. Natomiast gdy towary dostępne nawet "w tym samym sklepie" mają różne przeznaczenie, to nie mogą być łączone.
Wspólny slownik zamówien (CPV) stanowi jednolity system klasyfikacji zamówien publicznych, którego celem jest standaryzacja pozycji stosowanych przez instytucje i podmioty zamawiajace przy opisywaniu przedmiotów zamówien publicznych.

ODPOWIEDZ