Czy są jakieś bezpłatne szkolenia z zamówień publicznyc

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 08 gru 2006, 20:11

Czy macie jakieś informacje o bezpłatnych lub o obniżonej cenie szkoleniach z zakresu zamówień publicznych? A może są studia podyplomowe z zamówień po okazyjnej cenie (ale z dobrą „zawartością” merytoryczną) Szkolenie jednodniowe to wydatek rzędu kilkuset złotych, studia to kilka tysięcy. Choć sam mam za sobą i różne szkolenia i nawet same studia podyplomowe, to przecież wiadomo, że szybko postępujące zmiany w prawie i doktryna przynoszą konieczność ciągłego dokształcania się i że tak powiem „bywania” w miejscach gdzie można omówić aktualne sprawy zamówieniowe i zdobyć świeże spojrzenie na swój zawód. Jako, że nie każdego nawet pracodawcę stać aby wysłać pracownika na szkolenie pełnopłatne, szczególnie cenne są informacje o takich seminariach darmowych lub tanich. Proszę o podzielenie się informacjami jeśli takowe Państwo posiadacie.

archie
Posty: 163
Rejestracja: 03 paź 2006, 18:36

Post autor: archie » 12 gru 2006, 20:55

W tym roku był cykl szkoleń całkowicie bezpłatnych „Doskonalenie praktyk i mechanizmów kontrolnych dotyczących zamówień publicznych” Projekt Phare 2003/004-379.01.02 Szkolenia były dla zamawiających, wykonawców i organów kontroli, a kończyły się w czerwcu. Podobno przeszkolono 2459 osób. W zeszłym roku były też bezpłatne szkolenia w ramach Programu „Zwiększenie Znajomości Procedur Zamówień Publicznych” PL2002/000-580.02.03 też Projekt Phare. Nie słyszałem żeby na przyszły rok były planowane podobne szkolenia. Może kto inny coś wie na ten temat?

kksia
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:13

Post autor: kksia » 09 sty 2007, 16:56

Mogę polecić dobre szkolenia w bardzo atrakcyjnej cenie.

Cena szkolenia jest bardzo atrakcyjna - 199 zł przy zgłoszeniu do 15 stycznia.

Merytorycznie szkolenie zawiera taki sam materiał, jak inne szkolenia tego typu kosztujące dużo, dużo więcej.

Wykładowca ma ogromną więdzę (w temacie od 1996 roku, aktywny arbiter z listy Prezesa UZP, przeprowadził wiele szkoleń).

Dotychczasowi uczestnicy naszych szkoleń są bardzo zadowoleni.

Jak na jednodniowe szkolenie wiedza, którą można wynieść jest bardzo duża. Omawiane są ostatnie zmiany w prawie, a także planowana nowelizacja.

Materiał szkoleniowy bardzo bogaty.

jogar26
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2006, 10:49

Post autor: jogar26 » 27 mar 2007, 7:21

Dla południowej Polski znalazłem tutaj:
roszefs.bcp.org.pl/index.php?poz=2
myślę, że w pozostałych województwach działają podobne instytucje.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 27 mar 2007, 21:25

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizuje w tym roku cykl bezpłatnych szkoleń z różnych tematów, także z zamówień publicznych, dla pracowników instytucji wdrażających projekty unijne. Oto opis ze strony Funduszu:

„Szkolenia przeznaczone są dla pracowników instytucji zaangażowanych we wdrażanie, instytucji pośredniczących we wdrażaniu funduszy unijnych oraz dla beneficjentów i finansowane ze środków publicznych, w tym ze środków Funduszu Spójności, na podstawie Memorandum Finansowego nr 2002/PL/16/P/PA/013.
Wykonawcami Projektów są najwyższej klasy eksperci posiadający wysokie kwalifikacje i bogate doświadczenie oraz dysponujący odpowiednim potencjałem technicznym i kadrowym.
Celem w/w szkoleń jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych i dokładne zapoznanie się z wymogami okresu programowania Unii Europejskiej na lata 2007-2013, wytycznymi instytucji zaangażowanych w proces wdrażania Funduszu Spójności oraz przepisami prawa polskiego.
Projekt realizowany jest w ramach czterech umów, zawierających pięć części projektu szkoleniowego:
- Szkolenia dla pracowników instytucji zaangażowanych we wdrażanie, instytucji pośredniczących we wdrażaniu funduszy unijnych oraz dla beneficjentów (umowa nr 4044/2006/Wn50/UR-PO-TA/D) (część I i II projektu)
- Szkolenia dla ekspertów opiniujących dokumentację przedsięwzięć do FS (umowa nr 4045/2006/Wn50/UR-PO-TA/D) (część III projektu )
- Szkolenia zagraniczne, w tym dla kadry kierowniczej (umowa nr 4046/2006/Wn50/UR-PO-TA/D) (część IV projektu)
- Szkolenia e-learningowe (umowa nr 4047/2006/Wn50/UR-PO-TA/D) (część V projektu)”

ODPOWIEDZ