wzywać do uzupełnienia czy odrzucać?

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
maja
Posty: 140
Rejestracja: 07 maja 2009, 8:04

Post autor: maja » 15 paź 2009, 8:53

Witam!
W SIWZ dot. przetargu na remont remizy miałam napisane: "Wypełniony przedmiar robót stanowić będzie kosztorys ofertowy. Wszystkie pozycje w przedmiarach robót (kosztorysie ofertowym) powinny zawierać cenę jednostkową, która musi obejmować koszty bezpośrednie robocizny, materiałów, pracy sprzętu i transportu technologicznego oraz koszty pośrednie, koszty zakupu i zysk; cena jednostkowa z narzutami jest ceną netto jednej jednostki obmiaru".
Kilka ofert zawiera kosztorysy w których cena jednostkowa zawiera tylko koszty bezpośrednie. Aby wyliczyć faktyczną cenę jednostkową anej pozycji kosztorysu muszę sama wyliczać koszty posrednie (60% od robocizny i sprzętu) oraz zysk.
Czy oferentów którzy załączyli kosztorysy bardziej szczegółowe i bez ceny jednostkowej zawierającej wszystkie narzuty powinnam wzywać o uzupełnienie dokumentów, przedstawienie uproszczonych kosztorysów? Czy ich ofery odrzucać? Skłaniałabym się do pierwszej opcji bo nie chcę odrzucać dwóch najtańczych ofert tylko z tego powodu. Prosze o pomoc.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 15 paź 2009, 11:26

Kosztorys ofertowy nie podlega uzupełnieniu.

maja
Posty: 140
Rejestracja: 07 maja 2009, 8:04

Post autor: maja » 15 paź 2009, 12:30

czyli co powinnam zrobić? skoro nie podlega uzupełnieniu to odrzucac ofertę czy nie robić nic? bo ciągle są dwa wyjścia, tylko które poprawne

maja
Posty: 140
Rejestracja: 07 maja 2009, 8:04

Post autor: maja » 15 paź 2009, 12:48

w tym samym postępowaniu inny wykonawca nie zastosował wzorów załączonych do siwz tzn wykaz robót wykonanych w ciągu ostatnich 5 lat oraz wykaz osób bioracych udziała w zamówieniu załączył w tabelach ale nie skonstruowanych przez nas. W załącznikach tych nie ma np kolumny "doświadczenie".
co zrobić w tej sytuacji?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 15 paź 2009, 14:01

Więc jak dla mnie oferta niezgodna z SIWZ (spr. nieprawidłowych kosztorysów), jeżeli chodzi o wykaz może wezwać do uzupełnienia prawidłowej tabeli o brakującą kolumnę.

ODPOWIEDZ