korespondencja

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
ES
Posty: 24
Rejestracja: 03 wrz 2009, 14:50

Post autor: ES » 09 wrz 2009, 15:54

Czy jeśli wysyłam koresponencję, tj. rozstrzygnięcie przetargu lub np. wezwanie do przedłużenia okresu związania ofertą to wystarczy że skseruję oryginał i prześlę do wszystkich uczestników postępowania ksero a u siebie zostawię oryginał czy dla każdego trzeba przesłać z oryginalnym podpisem???
To samo się tyczy odpowiedzi na zapytania. Czy mogę je wysłać do firmy pytającej i do firm którym przekazano siwz jako ksero?
Czy są co do tej kwestii jakieś wytyczne?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 11 wrz 2009, 8:15

Ja wysyłam oryginały i sądzę że tak jest lepiej.

bazyll
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2009, 10:20

Post autor: bazyll » 13 wrz 2009, 15:39

U nas oryginał na firmowym papierze faksowany jest do firm lub też kserowany i w tedy wysyłany do wszystkich uczestników postępowania. W postępowaniach prowadzonych przez jednostkę w której pracuję zazwyczaj bierze udział wielu wykonawców, zabieg ten skraca czas wyczekiwania na dokumenty od P. Dyrektor. Po drugie P. Dyrektor nie odchodziła by od biurka, żeby podpisywać te sterty papierów.

Emma
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2009, 10:48

Post autor: Emma » 14 wrz 2009, 12:18

Czy zamawiający jako jednostka budżetu Państwa może udzielać wyjaśnień, informować o protestach, możliwości przyłączenia do protestów, rozstrzygnięciach protestów w weekendy, podczas gdy wykonawcy pracują jedynie od poniedziałku do piątku? Wszelkie działania zamawiającego podjęte i przekazane do publicznej informacji w weekend wiążą się z krótszym okresem na reakcję ze strony wykonawców np. przyłączenie do protestu. Czy ta kwestia jest uregulowana prawem np.zamówień publicznych bądź cywilnym?

ODPOWIEDZ