Poprawianie omyłek

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
mariak
Posty: 17
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:11

Post autor: mariak » 03 wrz 2009, 11:58

Witam mam taki problem. W przetargu nieograniczonym na turnus wraz ze szkoleniem w SIWZ liczba godzin szkolenia została określona na 50 godzin. W ofrcie wykonawca miał zaznaczyć ile godzin to będą zajęcia teoretyczne a ile praktyczne. Jeden oferentów wpisał:
Czas szkolenie wynosi 50 godzin, w tym:
- zajęcia praktyczne (warsztatowe) 50 godzin
- zajecia teoretyczne - 10 godzin.
W załączonym szczegółowym programie nauczania po zsumowaniu poszczególnych godzin na zajęciach również wyszło 50.

Poprosiłam więc o wyjaśnienie zapisu w ofercie, gdyż myślałam że to błąd pisarski. ale otrzymałam taką odpowiedź:
inormujemy iż ilość godzin podana w szkoleniu -50 została przez nas odczytana jako czysto praktyczny czas nauki zawodu, zaś teoria stanowi dodatkowe godziny, w wyniku czego powstała niezgodność godzin liczona ogółem. Prosimy o przyjęcie zmiany w załaczniku do oferty w punktach:
- zajęcia praktyczne (warsztatowe) 42,5 godzin
- zajęcia teoretyczne 7,5 godzin
W załaczeniu przekazali zmodyfikowany program szkolenia. Nadal jest tam 50 godzin i takie samy tematy zajęć tylko podzielone sa na praktyczene i teoretyczne.

I co z takim fantem? Komisja skłania sie do przyjęcia wyjaśnień i modyfikacji i uznania że nie powodują one istotnych zmian w treści oferty. Ale ja nie mam pewności czy to jest zbyt duża poprawa omyłki. Jestem ciekawa Państwa zdania. Bedę za każdą podpowiedź

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 03 wrz 2009, 21:24

Przychylam się do Komisji, a czy cena pozostaje bez zmian?

mariak
Posty: 17
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:11

Post autor: mariak » 04 wrz 2009, 8:09

Tak cena pozostaje bez zmian. Postanowiliśmy przyjąć te wyjaśnienia. Dziękuje za odpowiedź, uspokoiła nas:)

ODPOWIEDZ