ZP-11

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 01 wrz 2009, 12:13

Witam serdecznie
mam pytanie dotyczące druku ZP - 11, kidy prawidłowo powinno się to oświadczenie podpisywać? W moim zakładzie np. komisja przetargowa przygotowuje odpowiedzi na pytania dotyczące SIWZ, ale pismo podpisuje kierownik podobnie jest z protestami na SIWZ , czy to znaczy , ze juz w tym momencie komisja i kierownik powinny zlozyć ZP 11? Czy wystarczy zrobic to po złożeniu ofert, kiedy będzie już ostatecznie wiadomo jacy wykonawcy złozyli oferty?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 01 wrz 2009, 13:10

W mojej jednostce ZP-11 wypełnia się w dniu otwarcia ofert, natomiast KP zostaje powołana w dniu ogłoszenia przetargu.

enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 02 wrz 2009, 8:59

U mnie jest podobnie z tymże, dana komórka składa wniosek u dyrektora o przeprowadzenie postępowania , dyrektor wniosek akceptuje (albo nie) i powołuje zarządzeniem KP. A KP przygotowuje ogłoszenie, SIWZ, odpowiada na pytania rozstrzyga protesty itp. i ZP -11 podpisuje też z datą otwarcia ofert. A niedawno zwrócono mi uwagę, ze to jest nieprawidłowe działanie , ponieważ ZP 11 powinno się uzupełniac przy pierwszej czynności wykonanej w postępowaniu czyli np . przy odpowiedziach na pytania. I mam dylemat czy robić jak dotychczas, czy po nowemu. Pozdrawiam

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 02 wrz 2009, 13:34

A skąd wiadomo kto złoży ofertę??? a przecież na ZP-11 jest np. taki zapis:
"nie pozostaję z żadnym wykonawcą w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może to budzić uzasadnione wątpliwości co do mojej bezstronności"
a jak ofertę złoży firma z którą jednak jeden z członków KP będzie miał powiązania?

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 02 wrz 2009, 13:46


enya
Posty: 238
Rejestracja: 26 cze 2007, 14:46

Post autor: enya » 02 wrz 2009, 14:01

No tak też sobie to tłumaczyłam , ale trafił sie w naszym zakładzie taki jeden wichrzyciel ktory ciągle z jakimiś tu wątpliwościami do mnie przychodzi i burzy mój spokój ducha. A że w zamówieniach taka znowu mocna nie jestem to potem mam rozterki. Takie oto np. przygotowując odpowiedź na protest KP zasięga opinii naszego etatowego radcy prawnego, który wprowadza jakieś poprawki lub tylko parafuje przygotowane rozstrzygnięcie i kiedy ma złozyc ZP - 11? , w dniu rozstrzygnięcia protestu , czy w dniu otwarcia ofert? (nie jest w komisji ) . Bo starym zwyczajem w takich przypadkach składał w dniu rozstrzygnięcia protestu, zeby było jasne że nie działa na korzyść lub nie korzyść protestującego, a wichrzyciel mówi że skoro wszyscy (czyli komisja) w dniu otwarcia ofert to radca też. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ