Podstawa określania SIWZ

Wszystkie zagadnienia związane ze stworzeniem poprawnej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia - omówienie SIWZ
ZiC
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2009, 10:46

Post autor: ZiC » 02 lip 2009, 12:40

Witam wszystkich,

Interesuje mnie podstawa prawna, w oparciu o którą ustalane są warunki w SIWZ, bo przecież (mam nadzieję...) nie jest to zwyczajnie "widzimisie" Zamawiającego - szczególnie, jeśli mowa o wydawaniu pieniędzy publicznych. Jak definiować wymagane doświadczenie danej firmy, wymaganą ilość, wartość i przede wszystkich ZAKRES robót, do których należy przedstawić referencje? I co robić w przypadku, gdy przedstawione wymagania mają się zupełnie nijak do przedmiotu zamówienia? Np. wymagane są dokumenty potwierdzające wcześniejsze wykonanie budynków o charakterze wojskowym, ppoż, zabytkowym (pod konserwatorem) podczas, gdy tym razem sprawa dotyczy jak najbardziej standardowego obiektu bez żadnych specjalistycznych instalacji, rozwiązań systemowych itp.

Czy może ktoś będzie w stanie mi pomóc? Pierwsza moja myśl jest taka, że podchodzi to zwyczajnie pod ograniczanie uczciwej konkurencji, ale czy powołanie się na takie rozumowanie wystarczy, aby przekonać/wymusić na Zamawiającym zmianę SIWZ?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 03 lip 2009, 7:39

Zapisy SIWZ należy zawsze odpowiednio sformuować w stosunku do przedmiotu zamówienia, nie można żądać dokumentów potwierdzających wcześniejsze wykonanie budynków o charakterze wojskowym, ppoż, zabytkowym (pod konserwatorem) podczas, gdy tym razem sprawa dotyczy standardowego obiektu, na zapis SIWZ zawsze oferent ma prawo złożyć protest.

ODPOWIEDZ