Protest do rozstrzygnięcia protestu

Protesty, odwołania, skargi do sądu. Wszelkie tematy związane ze środkami ochrony prawnej w zamówieniach publicznych.
Virulent
Posty: 28
Rejestracja: 09 cze 2009, 7:13

Post autor: Virulent » 09 cze 2009, 8:12

Mam takie pytanie jeśli jeden z Wykonawców protestuje że w ofercie dokonano poprawek niezgodnie z art. 87. ust. 3. Zamawiający odrzuca protest, a po 3 dniach od rozstrzygnięcia Wykonawca ponownie wnosi protest na tej samej podstawie zaznaczając że dopiero teraz powziął informacje o treści wyjaśnień do oferty drugiego z wykonawców i dalej uważa, że Zamawiający nie mógł dokonać poprawek. Zamawiający rozstrzyga ponownie odrzuca protest wyjaśniając że mógł dokonać poprawek.

Co w takiej sytuacji zrobić jak protestujący z Zamawiającym będą wkółko tak pisać protesty i rozstrzygnięcia??


Dodam że przetarg nieograniczony, nie przysługuje odwołanie błąd polegał na braku w kosztorysie ofertowym szczegółowym rodzaju stali (przyjęto ogólnie materiał stal a nie precyzyjnie stal St3, wycena dobra brak słowa "St3") przetarg na kwotę około 1 500 000,00 kosztorys ofertowy szczegółowy na około 650 pozycji i jeden taki mały błąd popełniłem.

Virulent
Posty: 28
Rejestracja: 09 cze 2009, 7:13

Post autor: Virulent » 10 cze 2009, 14:40

No to dopiero teraz się zrobiło ciekawie :)

w przetargu zostały po odrzuceniu innych ofert 3 firmy A, B i C.
Firma A została wybrana za najkorzystniejszą firma B była druga w kolejności.
Firma C złożyła protest o ponowne rozpatrzenie i odrzucenie ofert A i B, podstawa była taka że firma A nie umieściła w kosztorysie ofertowym cen jednostkowych a firma B nie umieściła w jednej z pozycji przy stali słowa St3.
Firmy A przystąpiła do protestu twierdząc że ceny jednostkowe nie wpływają na cenę oferty i nie stanowią istotnej omyłki.
Firma B przystąpiła do protestu twierdząc że firmę A należy odrzucić a swoją omyłkę wynikającą z braku słowa St3 poprawiła zgodnie z art. 87 ust. 1
Zamawiający rozstrzygnął protest uznając go w części dotyczącej firmy A, oraz oddalił w części dotyczącej firmy B.
Firma C złożyła kolejny protest domagając się odrzucenia firmy B na tej samej podstawie zaznaczając że informację o poprawie omyłki powzięła w dniu rozstrzygnięcia 1 protestu.
Zamawiający odrzucił protest.

I teraz najlepsze, dziś przyszedł faks:
Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty firmy A!!!
Gdyż w międzyczasie oferta firmy A została uzupełniona przez Zamawiającego o ceny jednostkowe zgodnie z art. 87 ust. 2 pkt 3

Jestem firmą B, sytuacja bardzo mnie zdenerwowała, gdyż jak można uznać protest a potem przyjąć go jako informację na podstawie, której zostaje poprawiana oferta odrzucona i dokonać ponownego rozpatrzenia na jej korzyść??
Dodam że przetarg nieograniczony bez możliwości odwołania.

I pytanie co mam teraz z tym zrobić??
Protestować iść do sądu??
Czy też wszystko jest ok?

Virulent
Posty: 28
Rejestracja: 09 cze 2009, 7:13

Post autor: Virulent » 17 cze 2009, 11:47

I nikt niema żadnego pomysłu??

Złożyłem protest czekam na rozstrzygnięcie. Ale może ktoś mi podpowie coś ciekawego??

Virulent
Posty: 28
Rejestracja: 09 cze 2009, 7:13

Post autor: Virulent » 19 cze 2009, 10:54

Żaden z wykonawców nie przystąpił do postępowania toczącego się w ramach wniesienia mojego protestu. Jeśli zamawiający odrzuci protest to gdzie dalej powinienem dochodzić swoich praw?? Sąd?? Ale jaki?? No ktoś chyba powinien wiedzieć co i jak!!

Virulent
Posty: 28
Rejestracja: 09 cze 2009, 7:13

Post autor: Virulent » 23 cze 2009, 13:45

Ciąg dalszy.

Wykonawca C wniósł protest na tych samych podstawach co wykonawca B, czyli rozstrzygnięcie poprzedniego protestu pozytywnie a niezrobienie czynności bezprawnie zaniechanej (nie odrzucenie oferty firmy A). Tyle że firma B żądała odrzucenia firmy A, natomiast firma C żąda unieważnienia przetargu ze względu na wadę uniemożliwiającą zawarcie ważnej umowy. Firma A pisze wyjaśnienie do protestu firmy B nie odpowiadając na wszystkie zarzuty, nie pisząc nigdzie że jest to przystąpienie i nie przestrzegając terminów (pismo wysłano pocztą, dochodzi o dzień za późno). Firma B przystępuje do protestu firmy C po stronie Zamawiającego (zarzuty są uzasadnione, żądanie już nie). Czekamy dalej co zrobi Zamawiający.

ODPOWIEDZ