Zamówienia publiczne przy Projektach UE

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
gosia123
Posty: 9
Rejestracja: 05 cze 2009, 9:49

Post autor: gosia123 » 05 cze 2009, 10:02

W jaki sposób szacować zamówienia w przypadku podmiotu zobowiązanego do stosowania Ustawy? Podmiot realizauje kilka Projektów. Projekty te mają swoje budżety i swoje harmonogramy realizacji. Budżety przewidują jednakże zakupy tożsame rodzajowo, np: drukowanie ulotek informacyjnych. Wiadomo że będzie to usługa druku. Według ustawy powinnam oszacować wartość zamówienia na podstawie wszystkich Projektów ale:

- Projekt A przewiduje druk w lipcu na kwotę 6 000 zł;
- Projekt B przewiduje druk we wrześniu na kwotę 40 000 zł;
- Projekt C przewiduje druk w grudniu na kwotę 10 000 zł.

Dla Projektu A konieczne jest wszczęcie postępowania już teraz, znane są już konkretne parametry do SIWZ oraz wymagania wobec wykkonawcy.
Dla Projektu B i C nie są jeszcze znane konkretne prarametry i wymagania. Pracownicy realizujący te Projekty nie są w stanie określić już teraz jakie wymagania będą stawiane wykonawcom oraz jakie będą chcieli stawić kryteria oceny.

Czy wartością zamówienia na lipiec będzie w takim przypadku 56 000 zł? (szacowanie dla całości) czy też 6 000 (szacowanie dla jednego konkretnego zamówienia) .
Czy mogę udzielić zamówienia w częściach z których każda będzie miała inną SIWZ?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 05 cze 2009, 10:54

Czy podane kwoty są wartością netto czy brutto? Jeżeli brutto to proponował bym przeprowadzić postępowanie w częściach.

gosia123
Posty: 9
Rejestracja: 05 cze 2009, 9:49

Post autor: gosia123 » 05 cze 2009, 11:11

Kwoty są wartością netto. Tylko jak rozumieć postępowanie w częściach. Zazwyczaj jest to jeden przetarg podzielony na części ale wówczas są znane parametry SIWZ dla wszystkich części. A ja nie mam tzw. opisu przedmiotu zamówienia dla Projektu B i C (otrzymam go dopiero za około dwa miesiące). Jak więc przeprowadzić takie postępowanie.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 05 cze 2009, 11:43

https://przetargipubliczne.pl/numery ... ciach.html
Wszystko o zamówieniach w częściach.

ODPOWIEDZ