wykluczony czy odrzucony?

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
długi
Posty: 100
Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:51

Post autor: długi » 03 cze 2009, 23:20

Witam. Mam pytanko.
Mam wykonawcę który nie przedłożył odpowiednich dokumentów do spełnienia warunków uczestnictwa w postępowaniu. zatem powinienem go wezwać do uzupełnienia ale jego oferta i tak by została odrzucona ze względu na niezgodność z SIWZ, gdyż kosztorys jest inny. Nie wzywałem go do uzupełnienia dokumentów a zatem uznałem go za wykluczonego a nie odrzuconego. czy dobrze planuję to zrobić?
Dziękuję i proszę o odpowiedź.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 04 cze 2009, 7:47

Ja osobiście potraktował bym ta ofertę jako odrzuconą, ponieważ jest niezgodna z SIWZ, art.26 ust.3 "............ chyba że mimo ich złożenia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu............", więc po prostu odrzucasz ofertę a dokumentami potwierdzającymi spełnienie warunku udziału w postępowaniu nie przejmujesz się.

długi
Posty: 100
Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:51

Post autor: długi » 04 cze 2009, 13:22

Jeżeli odrzucam to w protokole druk ZP-18 nie wpisuję Wykonawcy jako wykluczonego? Mimo że nie spełnia warunków udziału w postępowaniu? Oj mam wątpliwości. Sprawdzając ofertę najpier badam czy nie podlega wykluczeniu a dopiero w dalszej kolejności czy nie podlega odrzuceniu. Zatem uważam, że powinienem go wykluczyć a jego ofertę na podstawie art. 24 ust.4 uznać za odrzuconą.
Proszę o komentaż do mojego wywodu.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 04 cze 2009, 14:15

Nie wzywa się do uzupełnienia dokumentu kiedy oferta podlega odrzuceniu, więc po prosu odrzucam takie jest moje zdanie.

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 04 cze 2009, 14:19

długi pisze:Mimo że nie spełnia warunków udziału w postępowaniu? Oj mam wątpliwości.
Skąd wiedza, że nie spełnia ? Może zapomniał złożyć ale nie ma sensu tego uzupełniać w zw z przesłanką do odrzucenia. Tym samym ani nie wykluczasz ani nie wykazujesz że nie spełnia

długi
Posty: 100
Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:51

Post autor: długi » 04 cze 2009, 21:31

No tak ale w druku ZP-18 co mam wpisać? Spełnia czy nie spełnia? Przecież nie mogę tego zostawić bez wskazania. Z przedłożonych dokumentów wynika, że nie spełnia warunków ani ogólnych ani szczególnych. Zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej nie podpisane za zgodność z oryginałem, w wykazie osób nie wpisał czy posiada czy będzie posiadał wymienioną osobę, doświadczenie ubogie. To są przesłanki do wykluczenia.
Pozycje w kosztorysie nie zgodne z SIWZ. to przesłanki do odrzucenia oferty.
Wykluczyć czy odrzucić?
Proszę o komentarze.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2009, 7:22 przez długi, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ