Przetargi nie objęte ustawą Prawo Zamówień Publicznych

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
zsz
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2009, 9:06

Post autor: zsz » 16 lut 2009, 11:16

Witam!
Mam kilka pytań odnośnie takich właśnie przetargów prowadzonych w spółkach węglowych.
Mianowicie, odbył się przetarg w którym podane wymagane parametry techniczno użytkowe wskazywały dokładnie na jednego oferenta.Nasza firma spełniła wszystkie Istotne parametry, a zostaliśmy odrzuceni z tak banalnych powodów które zupełnie nie wpływają na sprawność i pracę urządzenia.
Już przed otwarciem oferty pisaliśmy zażalenia na treść specyfikacji.Na jedno pismo nie otrzymaliśmy odpowiedzi bo podobno ,, zagineło lub nie wpłyeło"- mamy potwierdzenie złożenia.
Przetarg się odbył , nas odrzucili, i co dalej?? Nie możemy pisać protestu bo on dotyczy tylko Przetargów objętych PZP..Licze na pomoc.
Co możemy zrobić??

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 16 lut 2009, 11:32

Trochę to wszystko niejasne. Czyli jest to przetarg nieobjęty przepisami PZP? Wobec tego zależy jakie warunki i kryteria są postawione przez zamawiającego i do nich trzeba się odnosić, protestować lub w inny sposób dać wyraz swemu sprzeciwowi. Być może jest jakiś regulamin, którym posługuje się zamawiający. A co dalej nie wiem. Jeśli naruszono prawo to złóżcie sprawę do sądu o ochronę swoich interesów. To już bardziej pytanie do adwokata niż na forum. Niech on przebada dokumenty i doradzi czy jest się o co bić i co możecie uzyskać.

zsz
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2009, 9:06

Post autor: zsz » 16 lut 2009, 12:38

Dziękuję za odpowiedz.
Tak jest to przetarg nie objęty PZP
Jest regulamin którym posługuje się zamawiający ale w tym regulaminie nie ma wzmianki o zażaleniach czy protestach.Dlatego pisząc pismo nie wiem na jakie prawo się powołać..
Wychodzi na to że przy tego typu postępowaniu Zamawiający może stworzyć swój regulamin, który obowiązuje tylko w niniejszej instytucji??

ralf
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2009, 17:43

Post autor: ralf » 28 maja 2009, 20:19

Witam,

Odświeżam wątek, gdyż spotkałem się z identyczną sytuacją. Mianowicie, jedna z kopalń Kompanii Węglowej ogłosiła przetarg na dostawę pewnego urządzenia, nieobjęty ustawą Prawo Zamówień Publicznych. SIWZ podaje nazwę i model tego urządzenia, determinując tym samym jedynego możliwego producenta. W związku z tym ja, mimo że mogę dostarczyć urządzenie o identycznych parametrach technicznych (zamiennik 1:1, wszystkie wymagane atesty i dopuszczenia), nie mam możliwości wystartowania w przetargu. Stąd moje pytanie:
1. Czy powyższe przesłanki dają mi podstawy do oprotestowania przetargu, a jeśli tak to na jakie ustawy/przepisy mogę sie powołać?
2. Od czego zależy to, czy dany przetarg jest objęty/nieobjęty ustawą PZP?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam,
ralf

ODPOWIEDZ