kurs jezykowy, postepowanie czy nie?

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
marta80
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2009, 9:47

Post autor: marta80 » 11 lut 2009, 11:07

Witam serdecznie,

Zamawiajacy chce podpisac umowe z firma oferujaca kurs jezykowy dla swoich pracownikow.
Rownoczesnie podpisuje umowy z pracownikami, iz pokrywac oni beda 30% kosztow kursu "z wlasnej kieszeni".
Calkowity koszt szkolen przekracza 14 tys. euro, jednakze po odjeciu tych 30%, ktore placa pracownicy nie przekracza 14 tys. euro.
Moje pytanie brzmi - czy zamawiajacy musi przeporwadzac postepowanie na zasadach pow. 14 tys. euro, czy nie?
W umowie podpisanej miedzy Zamawiajacym a Wykonawca bedzie kwota całkowita pow. 14 tys. euro.


Pozdrawiam
Marta

papuga
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2009, 13:07

Post autor: papuga » 29 kwie 2009, 14:17

Zgodnie z PZP mamy jednolite zasady szacowania zamówienia - wartością szacunkową jest kwota netto bez VAT. Chodzi o wartość całego zamówienia, nie ma znaczenia źródło finansowania ani jego wielkość.

slani34
Posty: 117
Rejestracja: 11 mar 2009, 0:26

Post autor: slani34 » 21 maja 2009, 21:39

Cześć Marta.

Dla świętego spokoju żeby rozstrzygnąć problem powiem Ci tak....Zrób wolną rękę - art. 67 w związku z art. 5 ustawy - PZP.Tak będzie bezpieczniej dla Ciebie. Art. 5 mówi o zwolnieniach z konieczności stosowania ustawowych przesłanek stosowania tego trybu - wiec masz sprawę czystą - dlatego nawiązanie do art. 5. Usługi o których mówisz są usługami o charakterze szkoleniowym i edukacyjnym. Zapraszasz tylko do negocjacji firmę, negocjujesz, zawierasz umowę. Proste, łatwe i przyjemne. A tej podstawy prawnej nikt Ci nie zakwestionuje - bo jest nie do podważenia. Zaufaj mi. W ubiegłym roku zrealizowałem na podstawie tego artykułu cały projekt unijny w ramach PO KL...na kwotę ponad 600.000 zł...kontrola nie pisnęła słowem - i to nie laicy (bez obrazy) z DWUP-u tylko RIO. Zatkało ich jak zobaczyli podstawę prawną. Jakbyś miała wątpliwości podam Ci mój e-mail" slani34@o2.pl - pisz. Mogę Ci przesłać swoją prywatną analizę tej podstawy.

ODPOWIEDZ