kontynuując tema - teraz zp-21

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 31 mar 2009, 7:59

Witam!
Ostatnio przerowadziliśmy w krótkim czasie kilka postepowań. Teraz chcę już te tematy pozamykać ostatecznie i "walcze" z protokołami z postępowania.
Generalnie praktukuje tak, że ZP-2 staram się jak najbardziej treściwie uzupełnić (aby wszystko z niego wynikało i nikt nie maiał wątpliwości) natomiast całą resztę drukuów traktuję jako załączniki (przy czym zp-11, zp-12 i zp-17 są zawsze obowiązkowe) i przeważnie na tym kończe (nasze postępowania w większości przypadków są poniżej progów i najczęściej o wyborze decyduje tylko cena).
I pojawiła się wątpliwość czy uzupełniać zp-21 czyli ocena i porównanie ofert???????
Wg mnie jeżeli kryterium oceny jest TYLKO jedno i jest to CENA to po co tworzyć kolejny dokument. Ja ZP-21 uzupełniłabym w przypadku jakby kryteria oceny oferty były liczniejsze i różnorodne.
Co WY o tym sądzicie?
Widziałam takie protokoły z postępowania gdzie załączniki były drukowane i przekreślane bo nie dotyczy. To po co to robić?

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 31 mar 2009, 8:03

Nieważne, że jedynym kryterium oceny ofert jest cena. ZP-21 wypełniamy, on jest dowodem porównania i oceny ofert oficjalnie podpisanym. Z niego wynika ile punktów ma oferta.

edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 31 mar 2009, 13:13

Bardzo dziękuje p.Piotrze.
Prawdę pisząc, to uzupełniam ten ZP-21 (bo nawet w treści zp-2 jest odwołanie do treści zp-21), tylko CZASAMI okropnie się złoszcze jak ilość spraw mnie ponagla, a ja w tych tabelkach muszę umieszczać po kilka razy tą samą informację. Nie dałoby się na jednej kartce ale kompletnie i wyczerpująco? Przecierz to jest powielanie informacji................. nie wspomnę o tym, że pisząc tą samą informację po kilka razy łatwo o "omyłki pisarskie" :)

ODPOWIEDZ