brak potwierdzenia

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
kaska26
Posty: 156
Rejestracja: 07 sty 2009, 9:39

Post autor: kaska26 » 31 mar 2009, 7:48

Witam
rozstrzygnięcie przetargu wysłałam do wykonawców faksem i pocztą. Na dokumencie wysłanym faksem był zapis "zamawiający na podstawia art. 27 ust. 2 Pzp żąda niezwłocznego potwierdzenia otrzymania pisma". Z 5 wykonawców tylko jeden potwierdził otrzymanie pisma zwrotnym faksem. I co mam zrobić w tej sytuacji? Czekać aż od pozostałych wrócą pocztowe żółte "zwrotki"? Czy uznać że za potwierdzenie wystarczy wydruk z faksu potwierdzający wysłanie pisma?
Dziękuje za odpowiedzi

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 31 mar 2009, 7:59

Art. 27 ust. 2 nakazuje potwierdzić na żądanie fakt otrzymania drogą elektroniczną lub faskem oświadczenia, wniosku, zawiadomienia oraz informacji. Jednocześnie ustawa nie sankcjonuje braku takiego potwierdzenia. Na Twoim miejscu jednak i tak liczyłbym termin na wniesienie protestu i na podpisanie umowy od wysłąnia faksem. Masz dowów przekazania informacji. Jeśłi deruga strona chciałąby udowodnić coś przeciwnego musiałaby pokazać,że np. faks dotarł nieczytelny. Jestr możliwe choć pewnie mało pradwopodobne.

kaska26
Posty: 156
Rejestracja: 07 sty 2009, 9:39

Post autor: kaska26 » 31 mar 2009, 8:07

Dzięki. Pewnie tak zrobie bo poczta ostatnio działa u mnie z szybkością połamanego, nachlanego żółwia.
Dla uciechy innych powiem, że w poprzednim przetargu wysłałam decyzję pocztą do miejscowość oddalonej o 5 km. Zwrotkę dostałam po 3 tygodniach. Prawda, że super? ;)

edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 31 mar 2009, 13:08

Witam,
mam teraz podobną sytuację, takich informacji o rostrzygnięciu w przeciągu 2 dni wysłałam prawie 30, potwierdzeń otrzymałam 20 i też zastanawiam się czy dzwonić z upomnieniem czy "odpuścić"?????
Oczywiście mam potwierdzenia z faksu o prawidłowym wykonaniu operacji (ja odpuąściłam sobie pocztę).
Kaska26 - 5 km......chyba przeszłabym się i sama osobiście im to wręczyła. :)

ODPOWIEDZ