protest

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
tomfi21
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2009, 13:47

Post autor: tomfi21 » 17 mar 2009, 12:49

witam,
mam problem gdyż wpłynął mi protest na zadanie na roboty budowlane. Jeden z Oferentow odpatrzył sie błędu w ślepym kosztorysie jaki dałem na storne. Błędy dotyczyły złej podsumy pozycji (ja żadałem kosztorysu ofertowego) wiec wydaje mi sie ze pod uwagę oferenci powinni wziąć końcową podsume w ślepym kosztorysie. A druga sprawa dotyczy, że wkradł mi sie błąd w SIWZ który został wychwycony przez tego oferenta. Pytanko do tego, czy po ogłoszeniu wyniku zamówienia mogęwystąpić jeszcze raz o uzupełnienie dokumentacji?? I jakie mam przyjąć stanowisko przy tym proteście.
Z góry wielkie dzieki za podpowiedzi.

slani34
Posty: 117
Rejestracja: 11 mar 2009, 0:26

Post autor: slani34 » 19 mar 2009, 19:35

Nie. Uzupełnienia dokumentacji można żądać od wykonawców tylko na etapie oceny ofert i co ważne tylko jeden raz. Po pierwsze musisz sprawdzić w proteście jakie stawia zarzuty względem zamawiającego, czego dotyczą stawiane zarzuty i czego żąda wykonawca. Rozumiem że protest wpłynął przed otwarciem ofert i dotyczy SIWZ wraz z załącznikami czyli m.in kosztorysu ślepego?Powiem tak, dla świętego spokoju jeśli to rzeczywiście Twój błąd to przychyl się do zarzutów wykonawcy, uwzględnij je, wprowadź zmiany w SIWZ i kosztorysie (koniecznie daj informacje o zmianach w SIWZ na stronie internetowej), przedłuż w związku z tym czas o niezbędny do nałożenia poprawek oferentom i miej sprawę z głowy.

tomfi21
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2009, 13:47

Post autor: tomfi21 » 23 mar 2009, 7:56

protest wplynal juz po ogloszeniu wyniku przetargu, i tu tkwi problem mały. Bo gdybym ja lub ktos to wczesniej zauważył to bym tak postąpił a tu sie troche pokreciło teraz. Mecenas napisał mi juz gotową odpowiedź na protest, i zobacze czy jest to zadowalające dla protestującego. Ja dopiero zaczynam przetargami ale jednak jest to TRUDNA działka, przynajmniej jak narazie tak mi sie wydaje.

ODPOWIEDZ