Wygrany przetarg,jak mozna sie teraz wycofac?

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
DIK
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2009, 18:25

Post autor: DIK » 25 lut 2009, 18:38

Witam,
Po przeczytaniu ogloszenia o przetargu na lokal uzytkowy,a dokladniej przetarg o ustalenie wysokosci czynszu,przystapilismy do przetargu,ktory tez wygralismy.Wysokosc czynszu zostala ustalona,po czym poinformowano nas ze za miesiac musimy sie zglosic w celu podpisania umowy.
Po dokladniejszym zapoznaniem sie z tym lokalem ,stwierdzilismy iz lokal ten wymaga kapitalnemu remontowi oraz maly magazynek ma zapadniety dach.Doszlismy w rodzinie do porozumienia,ze nie warto inwestowac az tak wielkiej kwoty i mamy zamiar wycofac sie z tego.
Jest to mozliwe bez kosekwencji??
Lub jakas inna ewentualnosc??

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 25 lut 2009, 21:38

Odpowiedź na pytanie czy będą konsekwencje nie podpisania umowy na najem lokalu tkwi w warunkach przetargowych. Być może było ustanowione wadium, któe Pan straci wycofując się, być może zastrzeżono inne warunki. Z drugiej strony to dziwne brać udział w przetargu nie zapoznawszy się wcześniej dokładnie ze stanem lokalu.

slani34
Posty: 117
Rejestracja: 11 mar 2009, 0:26

Post autor: slani34 » 19 mar 2009, 20:21

Podejrzewam że nawet jeśli w grę wchodziłaby utrata wadium (maks. 3% wartości zamówienia) to remont tego lokalu będzie bardziej kosztowny i ze względów ekonomicznych taniej będzie się wycofać. Ja stosuję taką praktykę że w SIWZ zawsze zalecam że przed złożeniem oferty wykonawca powinien dokonać wizji lokalnej terenu budowy, czy zakresu remontu itp. ale jeśli tego nie zrobi to nie mogę nałożyć na niego żadnych negatywnych sankcji...nie mam podstaw prawnych - niestety.

ODPOWIEDZ