nowe postępowanie- nowe wątpliwości

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 04 mar 2009, 10:03

Dzien dobry!
Dzisiaj chciałam zapytać czy każdy egzemplarz siwz udostępniany wykonawcom, musi być podpisany w oryginale przez kierownika zamawiającego, czy wystarczy ksero ostatniej strony (przecież drukując siwz ze stron internetowych zamawiającego, wykonawca nie otrzymuje oryginalnego podpisu)?
Mamy postępowanie dot. dostawy tonerów do urządzeń drukujących w naszym zakładzie. Otrzymałam zestawienie potrzebnych tonerów z nazwami własnymi producenta - nie trudno się domyślić, że chcemy te oryginalne i nie używane. Jak wyjść z sytuacji: dopuścić równoważe nie gorsze technicznie niż podane w siwz i ogłosić przetarg na dostawę oryginalnych i nowych tonerów, czy może podać dokładne zestawienie urządzeń jakimi dysponujemy i zastrzec, że oczekujemy tonerów tylko tych zalecanych przez producentów w/w urządzeń???? (na takie rozwiązania natknęłam się w internecie).
Już raz naprawialiśmy nasz sprzęt drukujący ponieważ został nam dostarczony toner nie oryginalny.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 04 mar 2009, 10:19

Co do egzemplarzy siwz, to nie jest powiedziane, że muszą być podpisane przez zamawiającego w oryginale, ale z pewnością lepiej to wygląda i ja daję do podpisu każdy egzemplarz wysyłany do wykonawców. Co do tonerów to jest odwieczny problem. Trudno tak opisać żeby żądać tylko oryginalnych tonerów. Zawsze może ktoś przysłać protest na to udowadniając, że inne są równie dobre. Można napisać, że oczekujecie tylko tych zalecanych przez producentów i dlaczego tylko takich. To nie rozwiązuje problemu i nie powoduje, że jak ktoś się uprze to nie złoży skutecznego protestu, ale jednak coś to wyjaśnia wykonawcom i później instytucjom kontrolnym.

ODPOWIEDZ