Roczne sprawozdanie

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Apollo
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2008, 15:04

Post autor: Apollo » 26 lut 2009, 8:35

Witam!
Przeprowadziliśmy postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie negocjacji bez ogłoszenia. Jako, że korzystaliśmy z uprawnień, jakie daje nam art. 5 ust. 1 nie wskazaliśmy żadnych przesłanek zastosowania tego trybu.
Czy w pkt. III sprawozdania możemy kolumne o nazwie: Uzasadnienie zastosowania trybu negocjacji bez ogłoszenia lub zamówienia z wolnej ręki pozostawić pustą???


Jako uzasadnienie wyboru trybu NBO nie można wpisać art. 5 ust. 1, ponieważ w tym sprawozdaniu można zaznaczyć tylko przesłanki, które są w ustawie. O artykule 5 ust. 1 nie ma tam mowy!!!

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 26 lut 2009, 10:44

We wspomnianej kolumnie pisze: „Uzasadnienie zastosowania trybu negocjacji bez ogłoszenia lub zamówienia z wolnej ręki (wskazane w ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia)” Tak więc wskazówką jest że trzeba napisać uzasadnienie wskazane w ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia. Jeśli nie da się tego wpisać, bo pole w sprawozdaniu wymaga tylko przesłanek ustawowych to nie wiadomo co zrobić. Formularz jest niedopracowany i tyle, pozostaje chyba zostawienie pustej rubryki a potem tłumaczeni się dlaczego. Ja takiej sytuacji nie miałem więc nie musiałem się zmagać z tym problemem.

Apollo
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2008, 15:04

Post autor: Apollo » 26 lut 2009, 12:44

Dziękuję za odpowiedź!
Zadzwoniłem do UZP i potwierdzili, że w takim przypadku należy kolumnę o nazwie Uzasadnienie... pozostawić pustą!
Pzdr!

ODPOWIEDZ