roboty budowlane

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 16 sty 2009, 11:33

Dzień dobry p. Piotrze!
Nie ukrywam, że w tym przypadku najbardziej zależy mi na Pana opini, ponieważ u mnie "na froncie" znów są zdania podzielone (będę również cieszyć się z opini innych).
1
Planujemy wykonanie roboty polegającej na remoncie rowów odwadniających pewnego odcinka znajdującego się na terenie naszej zabytkowej i historycznej instytucji. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
Remont i profilowanie rowów drenarskich (oczyszczanie rowów, przepustów i naprawa darniowania skarp). Umocnienie rowu. Drenaż francuski. Remont przepustów pod mostkami.
Jaką specjalność uprawnień budowlanych powinien posiadać kierownik budowy, art14 ust1 pkt2 czy pkt4 Prawa Budowlanego, a co z osobami, które nabyły te uprawnienia przed 1994r.(jaki jest odpowiednik)?
2.
Chciałabym jeszcze poznać Pana opinię na następujący temat: potrzebujemy wykonać ekspertyzę techniczną wraz z inwentaryzacją wielobranżową, kompleksową (ze stolarką, obiektów stałych wewnątrz tych budynków itp) sześciu budynków historycznych.Pojawiła się propozycja, aby wykonawcę wyłonić w trybie zapytania o cenę, a ja skłaniam się do przetargu nieograniczonego, ponieważ dla mnie to nie
jest "usługa powszechnie dostępna o ustalonych standardach jakościowych"A co Pan uważa?

A tak na konieć to wszyscy poszli na urlop od 12 stycznia? :-))

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 17 sty 2009, 18:12

Moim zdaniem to będą uprawnienia w specjalności konstrukcyjno-budowlanej czyli art. 14 ust 1. pkt 2) ustawy Prawo budowlane.

Co do zapytania o cenę to zdecydowanie nie można tego zamówienia udzielić w tym trybie. To oczywiste, że nie jest to usługa powszechnie dostępna o ustalonych standardach jakościowych. Taką usługą to może być naprawienie butów u szewca, ale nie specjalistyczna ekspertyza techniczna wraz z inwentaryzacją i to jeszcze budynków historycznych. Nie ma szans. Przetarg nieograniczony będzie ok. i proszę tego się trzymać.

Co do urlopu to ja miałem urlop 16 stycznia i wtedy nie byłem na forum. :)

edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 19 sty 2009, 13:11

Dziękuje!
Wygrałam "bitwę". :)

ODPOWIEDZ