brak podpisów w ofercie

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
kaska26
Posty: 156
Rejestracja: 07 sty 2009, 9:39

Post autor: kaska26 » 08 sty 2009, 10:53

Mam problem z dwiema ofertami: w jednej na ksero zawiadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej na jednej stronie nie ma zadnej adnotacji od wykonawcy a na odwrocie pod dalszym ciągie zaświadczenia, jest tylko pieczątka firmy i zdanie "za zgodność z orginałem" a nie ma podpisu wykonawcy. W tej samej ofercie nie ma też podpisu pod wymaganym wykazem przeprowadzonych dostaw. W kosztorysie ofertowym są zakorektorowane i poprawione ceny a przy nich nie ma parafek.
Natomiast w drugiej ofercie pod zaświadczeniem o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej jest podpis " z upoważnienia wójta" ale nie ma okrągłej pieczęci z orłem.
Zaświadczenie o wpisie do ewidencji jest warunkiem udziału w postępowaniu. Co mam zrobić z tymi ofertami? Czy z powodu tych braków mogę odrzucić oferty?

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 08 sty 2009, 11:19

Pieczątkę z orłem to darowałbym, ale tam gdzie nie ma potwierdzenia za zgodność trzeba wezwać do uzupełnienia. Kopie dokumentów muszą być potwierdzone

ODPOWIEDZ