Art. 95 ust. 2 - UOPWE

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Apollo
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2008, 15:04

Post autor: Apollo » 04 gru 2008, 16:53

Witam! Panie Piotrze (pete) liczę na Pana pomoc lub pomoc innych życzliwych forumowiczów!!!
Przeprowadziliśmy przetarg w trybie negocjacji bez ogłoszenia, wartość powyżej progu unijnego.
19 listopada, zgodnie z art. 95 ust. 2 przekazaliśmy ogłoszenie o udzieleniu zamówienia UOPWE. Tego samego dnia otrzymaliśmy e-maila zwrotnego z informacją, że ogłoszenie zostanie opublikowane w ciągu najbliższych 5 dni w bazie TED.
Problem w tym, że nie wyraziliśmy zgody na publikację niniejszego ogłoszenia! Wszak ustawa nic o tym nie mówi, ale po Pana poście na actuariusie mam znowu dylemat.

Co teraz możemy zrobić??? Czy można jeszcze raz przekazać to ogłoszenie, czy można przesłać jakieś sprostowanie??? (w e-mailu otrzymaliśmy wewnętrzny numer referencyjny)!

Z drugiej strony co oznacza ten zapis: Ogłoszenie zostanie opublikowane w ciągu najbliższych 5 dni w bazie TED???

Pozdrawiam!

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 04 gru 2008, 20:44

Radzę przesłać te informacje z wątpliwościami do samego wydawcy Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej na adres mailowy podany w nagłówku formularza ogłoszenia czyli: ojs@publications.europa.eu Oczywiście w języku polskim, ten mail trafi i tak do Polski do biura zajmującego się zbieraniem i opracowywaniem ogłoszeń. Z doświadczenia wiem, że reagują dosyć szybko na jakieś wątpliwości związane z ogłuszeniami i sami oddzwaniają, tak więc najlepiej podać też telefon do siebie, no i oczywiście numer referencyjny nadany ogłoszeniu. Możliwe, że szybko wyjaśnią kwestie związane z publikacją ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.

Apollo
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2008, 15:04

Post autor: Apollo » 05 gru 2008, 10:44

Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Zadzwoniłem do Luksemburga, przedstawiłem sprawę, podałem numer referencyjny przekazanego pierwotnie ogłoszenia
o udzieleniu zamówienia.
Uzyskałem odpowiedź, abyśmy przesłali jeszcze raz całe ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, co uczyniliśmy, z tą różnicą że zaznaczyliśmy TAK (tzn. wyraziliśmy zgodę na publikację ogłoszenia o udzielemniu zamówienia)!

ODPOWIEDZ