Unieważnienie - na co zwrócić uwagę

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Małgorzata_S
Posty: 23
Rejestracja: 29 paź 2008, 23:10

Post autor: Małgorzata_S » 01 gru 2008, 17:00

Witam, jak ocenilibyście poprawność takiego postępowania?
W przetargu ograniczonym, po zaproszeniu do składania ofert przez wykonwców spełniających warunki udziału, postępowanie zostało unieważnione na podst. 93 ust. 1 pkt 7. Uzasadnienie faktyczne: istnienie obawy, że kontrakt zawarty wskutek postępowania nie mógłby być zrealizowany w zakładanym aktualnie zakresie. Obecnie brak jest możliwości określenia, kiedy gotowa będzie dokumentacja, więc tym bardziej nie można okrelić precyzyjnie zakresu robót. Ponieważ nie wolno dokonywać zmianw treści SIWZ ( bo wnioski o dopuszczenie do udziału dawno rozpatrzone)koniecznym było unieważnienie na wskazanej podstawie.

Ja nie komentuję, proszę Was o obiektywną ocenę;

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 01 gru 2008, 20:12

Obiektywnie? To najbardziej idiotyczna, by nie powiedzieć jeszcze dosadniej, rzecz jaką dane mi było czytać, a co wyszło spod pióra zamawiającego. Ten zamawiający to jakaś nierealna, kosmiczna pomyłka, wybryk natury lub poatomowy mutant. Skąd on miał taką wyobraźnię by stworzyć równie absurdalne uzasadnienie?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2008, 20:13 przez PiotrW, łącznie zmieniany 1 raz.

Małgorzata_S
Posty: 23
Rejestracja: 29 paź 2008, 23:10

Post autor: Małgorzata_S » 01 gru 2008, 22:44

Po prostu nie wiem od czego zacząć pisać protest ;-) Zamawiający wymyślił, że oprze się na rzekomej konieczności dostosowania technologii do norm unijnych i to potrwa. Normy te obowiązują od dawna, a poza tym zamawiający nie wykazuje w jakim zakresie rzekome zmiany mają być dokonywane, ani co w dotychczasowym OPZ nie gra. Zajmowałam się dużo trudniejszymi protestami, a teraz po prostu ręce mi opadły. Chyba zacznę od listy przepisów, które naruszono.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 02 gru 2008, 7:49

SIWZ w przetargu ograniczonym nie musi być gotowa razem w ogłoszeniem o zamówieniu. Na tym polega jedna z wymienianych zalet tego trybu udzielania zamówienia. Zastanawiam się jakie niedopuszczalne zmiany siwz miał na myśli zamawiający. Przecież wolno wprowadzać zmiany do siwz na podstawie art. 38 ust. 4. Może chodzi mu o jakieś elementy siwz, które już były zamieszczone w ogłoszeniu, a które muszą się zmienić. Dziwne też, że nie był w stanie przygotować siwz na czas. Może naprawdę coś się pokomplikowało w przygotowaniu dokumentacji projektowej, a zamawiający już ogłosił przetarg żeby wcześniej uwinąć się z kwalifikacją wykonawców.

ODPOWIEDZ