przetarg

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
abcde
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2008, 8:50

Post autor: abcde » 29 paź 2008, 9:37

Witam,
proszę o wyjasnienie o jaką kwotę chodzi w art. 11 ust.8.

,,Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej powyżej 14 000 euro a poniżej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8."

prosze równiez o wyjasnienie nastepujacej kwestii:
złożyłam ofertę przetargową 27.10. b.r. i na otwarciu ofert okazało sie, ze moja oferta jest jedyna która została złozona. Kwota przeznaczona przez gminę na ta inwestycje jest nizsza od kwoty mojej oferty przetargowej. Gmina przeznaczone srodki na ta inwestycję musi wykorzystac do końca 2008 r. , jezeli nie, to srodki przepadną. Jestem zaproszona do negocjacji ceny, ale chcialabym wiedzieć czy gmina odkryje karty i poda mi kwotę maksymalna jaka moze przeznaczyć, czy to ja bedę musiała walczyć o jak najwyższą kwote za realizację przedmiotowego zadania. Prosze równiez o podanie z którego artykułu ustwy gmina skorzysta:negocjacje z ogloszeniem, bez ogłoszenia czy z wolnej ręki?

Pozdrawiam

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 29 paź 2008, 11:44

Kwoty o których mówi art. 11 ust 8 określone są w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 grudnia 2007 r. w sprawie kwot wartości zamówień oraz konkursów, od których jest uzależniony obowiązek przekazywania ogłoszeń Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich. (Dz.U. z 2007 r. Nr 241, poz. 1762)

To z którego artykułu korzysta gmina nie mogę powiedzieć bo nie jestem jasnowidzem. Proszę zapytać samą gminę, poza tym Państwo sami najlepiej powinni wiedzieć z ogłoszenia o zamówieniu i specyfikacji istotnych warunków zamówienia jaki to tryb i jakie warunki przetargowe ustanowił zamawiający. W ostateczności trzeba zapytać samą gminę na jakie podstawie prawnej działa.

Pozdrawiam Pani Ewo.

ODPOWIEDZ