protest

Protesty, odwołania, skargi do sądu. Wszelkie tematy związane ze środkami ochrony prawnej w zamówieniach publicznych.
KP40
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2008, 11:05

Post autor: KP40 » 23 paź 2008, 11:37

mam wątpliwość dotyczącą złożenia protestu do wyboru oferty w trybie przetargu nieograniczonego . Moja oferta była na drugim miejscu. Sprawdziłam oferę wybraną i znalazłam w jej kosztorysie ofertowym użycie do wykonania zamówienia styropian gr. 5cm , a zamawiający wymagał w załączonym kosztorysie nakładczym oraz dokumentacji technicznej użycia styropianu gr 10cm . Czy może to być podstawą złożenia protestu .Protest chcę składać 24.10. czyli obowiązuje mnie nowelizacja ustawy o zamówieniach . Na jakie zapisy mogę się powołać w proteście i czy w tym kontekście ma znaczenie zapis w projekcie umowy o ryczałtowej zapłacie za wykonanie robót.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 23 paź 2008, 21:05

Warto, a nawet trzeba złożyć protest w takiej sytuacji. Skoro zamawiający żądał w specyfikacji grubości 10 cm, to nie można zaproponować 5 cm styropianu. W takiej sytuacji oferta podlega odrzuceniu z art. 89 ust 1 pkt 2). Jako, że nadchodzi 24 października to bardzo możliwe, że taki protest z żądaniem odrzucenia oferty będzie jednak odrzucony, a zamawiający unieważni wybór najkorzystniejszej oferty, poprawi na mocy art. 87 ust 2 pkt 3) omyłkę polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, zwróci Siudo wykonawcy o zgodę na tą poprawkę, zgodę być może uzyska i wtedy zgodnie z prawem ponownie wybierze tą ofertę jako najkorzystniejszą. Dobrze więc jest zwrócić zamawiającemu na to uwagę po to aby miał szansę dokonać takich poprawek dzięki czemu wybrana oferta będzie zgodna z siwz. Na wybór Pani oferty zaś według mnie nie ma szans w takiej sytuacji.

ODPOWIEDZ