a co z drukami ZP-12,17 i 21

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 15 paź 2008, 13:57

A co z powyższymi drukami jeżeli w PN wpłynęła tylko jedna oferta, czy uzupełniam je mimo tego, że są to druki dot. zbiorczego zestawienia ofert, inf. o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz streszczenie i porównanie złożonych ofert?

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 15 paź 2008, 14:08

Ilość ofert nie ma znaczenia dla konieczności wypełnienia tych druków. Jedną ofertę też trzeba ocenić i z czegoś musi wynikać, że została złożona (ZP-12), że wykonawca spełnia lub nie spełnia warunki udziału w postępowaniu (ZP-17), a jeśli spełnia warunki, to że zdobyła maksymalną liczbę punktów (ZP-21). Z protokołu te fakty muszą wynikać, bo nawet przy jednej ofercie można ja wybrać i podpisać umowę. Protokół też będzie pierwszym dokumentem dla osób z zewnątrz, które zechcą się zapoznać z postępowaniem i muszą z niego dowiedzieć się o ofercie i co z nią zamawiający robił.

edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 16 paź 2008, 9:21

Zgoda, ale co z ZP-21 jeżli mam podane tylko jedno kryterium oceny - cenę. I jeszcze sytuacja, która mi przyszła teraz do głowy: jest jedna oferta, kryterium oceny tylko cena i ta cena przewyższa pierwotną kwotę zadeklarowaną do wydania przez zamawiającego.... pomimo tego zamawiający postanawia przyjąć tą ofertę i różnicę dorzucić. Jak to wszystko ując i opisać w ZP-21?

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 16 paź 2008, 10:00

Nawet jak jest jedna oferta i cena to 100% to trzeba wypełnić ZP-21 właśnie po to, żeby oficjalnie potwierdzić, że ta jedyna, wybrana oferta zdobyła 100 pkt i była pierwsza. Pod względem wypełnienia ZP-21 nic nie zmienia się w sytuacji gdy cena ta jest większa niż odczytana przed otwarciem ofert. Nadal jest najkorzystniejsza i nawet gdyby zdecydowano się unieważnić postępowanie, to nie zmienia się fakt, że jest to oferta najkorzystniejsza.

ODPOWIEDZ