Pomyłka w parametrach oferowanego towaru

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
ola_lbn
Posty: 35
Rejestracja: 21 lut 2007, 10:04

Post autor: ola_lbn » 07 paź 2008, 10:58

czy w sytuacji gdy zaproponowałam towar o jednym parametrze innym niż wymagał zamawiający, mało tego potwierdziłam, że ten produkt jest zgodny z wymogami SIWZ to zamawiający może odrzucić moją ofertę w pozostałych zadaniach jeżeli na nie oferta nie zawiera błędów?
Oraz pytanie czysto teoretyczne: co w przypadku gdy zamawiający nie zobaczy mojej pomyłki i wybierze moja ofertę jako najkorzystniejszą?

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 07 paź 2008, 11:17

Błąd w jednej z ofert częściowych i odrzucenie tej oferty nie jest podstawą do odrzucenia innych ofert częściowych jeżeli są poprawne. A czysto teoretycznie jeżeli zamawiający nie zauważy błędu to zauważy konkurencja i będzie protestować. Jeśli zaś też nie zauważy to zapewne zamawiający zaprosi do podpisania umowy.

ola_lbn
Posty: 35
Rejestracja: 21 lut 2007, 10:04

Post autor: ola_lbn » 07 paź 2008, 20:07

a po podpisaniu umowy i zainstalowaniu sprzętu zamawiający może żadać wymiany sprzętu?

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 07 paź 2008, 21:11

Nie wiadomo czego zażąda zamawiający, w każdym razie gdy jego nieuwaga wyjdzie na jaw może być, bardzo, bardzo niezadowolony i odbije się to też na was. Zakres świadczenia wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie – mówi art. 140 ust 1. Wy wykonujecie o co napisaliście w ofercie. Z drugiej strony może chcieć rozwiązać umowę powołując się na art. 146.1.5): ”Z zastrzeżeniem przepisów odrębnych, umowa jest nieważna, jeżeli: zamawiający dokonał wyboru oferty z rażącym naruszeniem ustawy”. Wybór oferty sprzecznej z opisem przedmiotu zamówienia, która powinna być odrzucona jest rażącym naruszeniem ustawy.

ODPOWIEDZ