Przetarg na grunt z Urzędu Miasta

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
bykuZXR
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2008, 20:27

Post autor: bykuZXR » 19 wrz 2008, 20:42

Chcę przystąpić do pierwszego mojego przetargu. Chcę zakupić ziemię od Urzędu Miasta. Jakie kroki powinienem poczynić?
Dowiedziałem się, że ziemia była już wystwiana rok temu na przetarg ale z braku zainteresowania, nie została sprzedana.

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 21 wrz 2008, 12:34

Od miasta zależy czy będzie chciało ją znowu sprzedać czy też nie. Proszę zadzwonić do Urzędu Miasta i zapytać jakie mają plany, być może powiedzą. Oprócz tego proszę śledzić tablicę ogłoszeń w Urzędzie i ich stronę internetową z ogłoszeniami o przetargach, może aktualnie mają jakieś przetargi na zbycie nieruchomości.

PiotrB
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2008, 17:29

Post autor: PiotrB » 21 wrz 2008, 17:54

Panie Piotrze, Byku ZXR to mój brat i razem zajmujemy się ta sprawą. Brat nie rzedstawił dokladnie sprawy, wiec ja to zrobię. Mamy w miescie upatrzoną ziemie. Nalezy ona do Urzędu Miasta. W ubiegłym roku była wystawiona do sprzedaży , lecz nie znalazł sie chetny do jej zakupu. Sprawdziliśmy, że miasto jest nadal zainteresowane sprzedazą. Aby poznac cenę i rozpoczać całą procedurę, musimy złozyć oficjalne pismo. Nie mamy zupełnie pojęcia, jak powinno ono wygladać. Co powinniśmy wiedzieć, na co powinniśmy uwazać, aby cała transakcję przeprowadzić prawidłowo i korzystnie.
Za wszelkie porady i sugestie bedziemy wdzieczni
Piotr

bykuZXR
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2008, 20:27

Post autor: bykuZXR » 21 wrz 2008, 18:05

widzę, że mało precyzyjnie oresliłem swoją sytuację.
Urząd miasta chce sprzedać działkę, mam nawet jej numer i plany.
Wiem, że do Burmistrza powinienem napisać pismo, zgłaszając tym samym swój akces do przetargu. Jakiego typu to ma być pismo? Czy jest jakaś strona, na której znajdę jakieś wzory?
Będę wdzięczny za podpowiedż.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 21 wrz 2008, 19:19

Już rozumiem jak się sprawy mają. Przeprowadzałem też przetargi na zbycie nieruchomości na które nie było chętnych i w efekcie nie doszło do sprzedaży. Możliwe, że miasto raz lub nawet kilka razy ogłaszało przetargi, nikt się nie zgłosił a więc sprawę zawieszono. Sądzę, że pismo o które chodziło urzędnikowi oznacza formalne wyrażenie chęci przez kogoś z zewnątrz w nabyciu nieruchomości, po to, żeby miasto wiedziało, że jest zainteresowanie i przez to jest sens zorganizować kolejny przetarg. Proszę w nim napisać, po prostu, że jest Pan zainteresowany nabyciem tej nieruchomości z prośbą o informacje w jakim trybie i kiedy możliwe było by to nabycie. Reszta należy do miasta. Urząd musi się zastosować do ustawy o gospodarce nieruchomościami. Najprawdopodobniej będą musieli rozpocząć cała procedurę od nowa, to znaczy od wywieszenia informacji o planowanej sprzedaży nieruchomości w przetargu, a potem ogłosić sam przetarg. Całą ta procedura może zająć ponad dwa miesiące. Kiedy już ogłoszony będzie przetarg należy dokładnie zapoznać się z ogłoszeniem o przetargu i postąpić ściśle według jego treści przystępując do przetargu. Być może miasto ogłosi przetarg pisemny, być może ustny, nie wiadomo. Za dużo by pisać by opisywać cała możliwą procedurę. W każdym razie proszę napisać jakieś krótkie pismo tak jak poradzono i czekać co zdecydują.

PiotrB
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2008, 17:29

Post autor: PiotrB » 21 wrz 2008, 19:55

Bardzo dziękuję za porady. Teraz przynajmniej wiemy jak zabrać się za sprawę.

ODPOWIEDZ