dzielenie zamówienia

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Bogusław
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2008, 18:39

Post autor: Bogusław » 26 sie 2008, 19:05

Dokonuję napraw oświetlenia, dlatego zamawiam ( jako zamawiający ) części oświetleniowe wykorzystywane w naprawach. Realizuję umowę, w której są następujące zapisy : określenie wartości ofertowej ze specyfikacji na kwotę 70mln, określenie wartości umowy na kwotę 400mln, gdyż korzystam z części wielokrotnie. Nie jestem w stanie umieścić wszystkich części zamiennych w specyfikacji, dlatego dodatkowo mam zapis, iż będę kupował części z poza specyfikacji z dyskontem. Czy jeśli wartość części z poza specyfikacji przekroczy próg 14E muszę przeprowadzić dodatkowe postępowanie? Czy mogę spotkać się z zarzutem, iż przedmiot nie został określony jednoznacznie, jesli będę kupował części z poza specyfikacji z przekroczeniem progu ( brak ceny części w specyfikacji )? Wreszcie, czy mogę wielokrotnie kupować części ze specyfikacji do określonej w umowie wartości 400mln - mam watpliwość, gdyż ilość zamawianych w przetargu części ma wpływ na kalkulację wartości? Ta dość karkołomna konstrukcja umowy pozwala mi na zakup części w przypadku nagłych awari sprzetu oswietleniowego.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 27 sie 2008, 9:19

Trochę niejasny dla mnie jest opis sytuacji. Co to znaczy że wartość ofertową ze specyfikacji określono na siedemdziesiąt milionów, a wartość umowy na czterysta milionów? (czterysta milionów złotych - toż to ogromna umowa, czy na pewno chodzi o taką sumę?). Co to znaczy kupować części spoza specyfikacji? To trochę przypomina prawo opcji ale nie wiem czy taka byłą intencja zamawiającego i opis w siwz-ie. Bardzo możliwe, że spotka się Pan z zarzutem niejednoznacznego opisu zamówienia, ale trudno wyrokować w tej sprawie nie znając dokumentacji z postępowania.

ODPOWIEDZ