Wybór oferty z ceną niższą niż 50% od kwoty przeznaczon

Protesty, odwołania, skargi do sądu. Wszelkie tematy związane ze środkami ochrony prawnej w zamówieniach publicznych.
ignudi
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2008, 11:07

Post autor: ignudi » 18 lip 2008, 11:18

Witam wszystkich.

Mam jedno pytanie. Ostatnio moja firma wystartowała w przetargu nieograniczonym na pewną dostawę. Kwota przeznaczona przez Zamawiającego wyniosła ok 150 tyś. złotych brutto. Zamawiający wybrał ofertę firmy, która zaproponowała wykonanie zadania za mniej niz połowę tej kwoty!!! Oferty pozostałych wykonawców kształtowały się lekko poniżej kwoty przeznaczonej przez Zamawiającego. Oferta złożona przez moją firmę była drugą w kolejności. Mój protest dotyczący zaniechania odrzucenia oferty z rażąco niska ceną pozostał bez odpowiedzi.....

Czy przysługuje mi jakiekolwiek odwołanie? Z ustawy wywnioskowałem, że przy tej kwocie chyba nie... Jeżeli jest ktoś kto praktykował takie odwołania to proszę o informacje. Ciekaw jestem też jakie są koszty takiego postępowania odwoławczego.

Serdecznie pozdrawiam, ignudi.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 18 lip 2008, 11:38

Jeżeli ten przetarg był ogłoszony w Biuletynie Zamówień Publicznych oznacza to, ze miał wartość przy której nie przysługuje odwołanie dla dostaw. Gdyby odwołanie w tym przetargu przysługiwało to należałoby wnieść wpis w wysokości dwudziestu tysięcy złotych.

ignudi
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2008, 11:07

Post autor: ignudi » 18 lip 2008, 11:51

ogłoszenie zostało zamieszczone, ale nie było obowiązkowe

ODPOWIEDZ