Protesty po nowelizacji

Protesty, odwołania, skargi do sądu. Wszelkie tematy związane ze środkami ochrony prawnej w zamówieniach publicznych.
PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 10 paź 2006, 14:56

Czy rozpatrywali Państwo już jakieś protesty wniesione po zmianie ustawy Pzp? Czy sprawia trudność zastosowanie przepisów związanych z nowelizacją i czy sami wykonawcy umieją poprawnie wnieść protest? Jaką formę wnoszenia protestów Państwo wyznaczają w SIWZ? Porozmawiajmy o tym i wyjaśnijmy wątpliwości wspólnymi siłami! Zapraszam do dyskusji.

archie
Posty: 163
Rejestracja: 03 paź 2006, 18:36

Post autor: archie » 10 paź 2006, 21:56

Nie miałem jeszcze protestu wniesionego zgodnie z nową ustawą, choć sam ciekaw jestem jak będzie to wyglądało. Niedawno miałem jeszcze protesty według stanu przed 25 maja 2006r. i przyznam, że nowelizacja przepisów o protestach była potrzebna. Podobno ma to skrócić czas trwania postępowania protestacyjnego i odwoławczego, a jak będzie to zobaczymy. Na razie wykonawcy narzekają i zapewne z ich punktu widzenia słusznie, że znacząco wzrosły koszty odwołań i nie wszystkich stać na to.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 12 paź 2006, 21:54

Co do wysokich kosztów odwołań to obiło mi się o uszy, że nawet Rzecznik Praw Obywatelskich zainteresował się niewspółmiernością wpisu od odwołania. Ponoć wielu wykonawców ma być nie stać na stosowanie tego środka ochrony prawnej ze względu na jego wysokość. Możliwe więc, że czeka nas zmiana tych przepisów i obniżenie wpisu od odwołania.

archie
Posty: 163
Rejestracja: 03 paź 2006, 18:36

Post autor: archie » 08 lis 2006, 21:04

Jeszcze co do kosztów postępowania – po następnej nowelizacji jeśli przed rozpoczęciem rozprawy odwołujący wycofa odwołanie zostanie mu bodajże zwrócone 90% wpisu, a nie jak dziś 50%. Pytanie tylko czy zostaną obniżone same wpisy od odwołań.

ODPOWIEDZ