Wezwanie do zlozenia wyjasnien

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
nalop
Posty: 4
Rejestracja: 08 kwie 2008, 23:04

Post autor: nalop » 08 kwie 2008, 23:08

Zamawiajacy wezwal do zlozenia wyjasnien:
a)wyjaśnienia treści oferty w zakresie spełniania warunku określonego w art. 22 ust. 1 pkt 1 pzp, tj. posiadania uprawnień do prowadzenia hurtowni farmaceutycznej, zgodnie z art. 72 ustawy Prawo farmaceutyczne.

Złożyliśmy oświadczenie do oferty załacznik numer 1, że spełniamy ten wymog. Czy teraz gdy otrzymalem wezwanie do zlozenia wyjasnien, wystarczy ze potwierdze w oswiadczeniu ze spelniam ten wymog, czy musze dolaczyc dokumenty stwierdzajace ten fakt-pozwolenie. Dokumenty te nie byly wymagane w SIWZ?

Bardzo prosze o pomoc.
Pozdrawiam

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 09 kwie 2008, 7:50

Skoro dokumenty potwierdzające pozwolenie do prowadzenia hurtowni farmaceutycznej nie były wymagane to nie rozumiem co chce wyjaśniać zamawiający. Aby jednak nie przedłużać postępowania i nie narażać się na niepotrzebny spór, ja pewnie załączył bym w tych wyjaśnieniach kopie pozwolenia. Decyzja jednak należy do was, skoro zgodnie z siwz był wymóg tylko oświadczenia to ono powinno wystarczyć.

nalop
Posty: 4
Rejestracja: 08 kwie 2008, 23:04

Post autor: nalop » 09 kwie 2008, 10:35

A co sie moze stac jesli nie dolacze pozwolenia na prowadzenie hurtowni tylko napisze ze wymog ten jest spelniony, wykonawca posiada stosowne pozwolenie i oswiadczyl to w zalaczniku nr. 1. Czy sa mozliwe dla nas jakies negatywne konsekwencje takiej odpowiedzi?

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 09 kwie 2008, 10:59

Wszystko się może stać, bo niektórzy zamawiający są nieobliczalni. Może się zdarzyć, że z niewiadomego powodu wykluczą was, a protest oddalą i nie dostaniecie zamówienia. Nie wiem jakimi argumentami mógłby się zamawiający posłużyć. Mnie się wydaje, na podstawie tego co napisałeś, że zamawiający nie ma racji, ale nie znam całości materiałów przetargowych. Jeśli możecie to dajcie jak najobszerniejsze wyjaśnienia i załączcie to pozwolenie. Może przez to mawiający da się przekonać.

ODPOWIEDZ