Nabycie nieruchomości w drodze bezprzetargowej

Wszystkie sprawy związane z organizacją przetargów na zbycie nieruchomości według ustawy o gospodarce nieruchomościami i nie tylko
beba
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2008, 21:39

Post autor: beba » 03 lut 2008, 21:58

Witam, może ktoś będzie mógł mi pomóc, dzierzawię bezterminowo nieruchomośc gruntową /działkę rekreacyjną/ od Gminy na której został wybudowany dom letniskowy. Pytanie moje dotyczy procedury związanej z nabyciem tej nieruchomości w drodze bezprzetargowej. Zostałam poinformowana o tym, iż Gmina chce sprzedać mi w/w nieruchomość w trybie bez przetargowym,nieustalając ze mną zadnych warunków dotyczących ceny nadasłano mi do podpisania trzy egzemplaże protokołu uzgodnień i zaproszono do kancelarii notarialnej w wyznaczonym przez gmine miejscu i terminie,wszystko odbyło sie bez żadnej konsultacji ze mną ,jak sie od tego odwołać gdyż cena ustalona przez gminę za w/w nieruchomość jest o wiele za wysoka

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 15 lut 2008, 14:26

Skoro się Pani nie zgadza na cenę to nie podpisze Pani umowy. Proszę tym wcześniej poinformować gminę i zaproponować cenę niższą albo zakomunikować, że rezygnuje Pani z nabycia nieruchomości. To naturalne, że można się nie zgodzić skoro nie przeprowadzono żadnych negocjacji cenowych.

ODPOWIEDZ