Przedłużenie terminu składania ofert w przet neograniczon

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
przetargowiec
Posty: 8
Rejestracja: 18 sty 2008, 9:19

Post autor: przetargowiec » 18 sty 2008, 9:37

Witam!!

Będe zmuszony (ze względu na dużą liczbę pytań) przedłużyć termin składania ofert w przetargu nieograniczonym, ale nigdy tego nie robiłem i w związku z tym mam kilka pytań:
Ogłoszenie było opublikowane w BZP, a więc poniżej progów unijnych.
Pytania:
1. Czy to się robi na zasadzie przesłania sprostowania do Prezesa UZP (czy jest ono w ogóle potrzebne), czy wystarczy tylko na samej stronie www Zamawiającego dać informację oraz Wykonawcom, którzy kupili SIWZ ...

2. A jak wygląda sytuacja i procedura z przedłużeniem terminu składania ofert (w przet. powyżej progów unijnych) w Dzienniku UOPWE, co należy zrobić??

Dzięuje za odpoweidź ...

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 18 sty 2008, 12:57

Przedłużając termin składania ofert nie wysyłamy informacji do UZP. Jako, ze jest to modyfikacja SIWZ przesyłamy informacje wszystkim wykonawcom, którzy pobrali siwz, a oprócz tego zamieszczany ją na stronie internetowej. W przypadku przetargu ogłoszonego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej postępujemy tak samo.

przetargowiec
Posty: 8
Rejestracja: 18 sty 2008, 9:19

Post autor: przetargowiec » 11 lut 2008, 14:22

Drąząć w/w temat, znalazłem odpowiedź w publikacji "Odpowiedzi na pytania zgłoszone przez uczestrników seminarium szkleniowego - organizatrów Euro 2012" UZP. Jest tam pytanie zadane przez miasto Łódź (pytanie nr 6 str. 34) i i wyrażono tam inny pogląd niż Pan napisał.
Co Pan o tym sądzi ?? Czy jednak wysyłać sprostowania do BZP??

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 12 lut 2008, 7:47

Rzeczywiście UZP wyraził taki pogląd podkreślając, że takie zachowanie nie wynika wprost z brzmienia ustawy Prawo zamówień publicznych. UPZ uważa, że warto jednak wysyłać sprostowanie pomimo niejednoznaczności ustawowej. Można więc tak robić aczkolwiek ustawa powinna jasno określać obowiązki zamawiających pod tym względem. Dopóki nie ma tego zapisanego wprost zamawiający nie popełni błędu nie zamieszczając takiego sprostowania. Do niedawna jeszcze nikt nie myślał nawet o „prostowaniu” ogłoszeń pod tym względem, były one praktycznie niezmienne.

ODPOWIEDZ