Cena ryczałtowa

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 31 sty 2008, 13:03

Mam kolejny problem. Zamawiający w SIWZ zamieścił zapis, iż cena oferty służy Zamawiającemu tylko i wyłącznie w celu dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty zawierającej najniższe ceny jednostkowe podanych usług. Cenę należało ustalić jako ryczałtową dla poszczególnych rodzajów usług i zamieścić ją w formularzu ofertowym.
Wykonawca popełnił błąd w obliczeniu ceny jednostkowej usługi jak również w podsumowaniu poszczególnych cen jednostkowych - wartość ogółem, inna też kwota wpisana jest w formularzu ofertowym. Jak w tym przypadku postapić?
Poprawić na podst. art.88 pkt. 3a, i przyjąć tę w formularzu ofertowym bez względu na sposób obliczenia, czy tę z podsumowania cen jednostkowych?
W umowie mam wynagrodzenie ryczałtowe jednostkowe na poszczególne rodzaje usług.
Dzięki za pomoc.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 01 lut 2008, 9:03

Jeżeli cena jest ryczałtem i zachodzi opisana sytuacja to należy zastosować art. 88.1.3)c) dotyczący poprawiania sumy poszczególnych cen ryczałtowych.

ODPOWIEDZ