Plan zamówień publicznych na rok 2008

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Kati
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2007, 22:41

Post autor: Kati » 11 gru 2007, 16:58

W mojej firmie do 15 grudnia osoba zajmująca się zamówieniami musi przekazać dyrektorowi plan zamówień publicznych na rok przyszły, sporządzony na podst. planów otrzymanych od poszczególnych kierowników działów.
W firmie obowiązuje określona procedura z zamówieniami poniżej kwoty 14 tys. euro: do kwoty 35 tys. PLN - jakaś tam procedura i powyżej tej kwoty - rozeznanie rynku i wybór oferty z przynajmniej 2 ofert różnych firm.
Pytanie zasadnicze: czy powinnam te drobne zakupy np. za kwotę 16 tys. PLN ujmować w tym zestawieniu skoro poniekąd można je uznać za zakupy z wolnej ręki?
Dodam, że statutowo firma jest ZOZ-em.

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 12 gru 2007, 7:47

Pytanie co zgodnie z regulaminem u was jest traktowane jako zamówienie podprogowe, które musi być ujęte w planie. Wydaje się, że im więcej ująć tym lepiej, bo potem jakiś kierownik działu przyleci do ciebie, jak to się mówi” z mordą”, bo się okaże że nie ma pieniędzy n na jego drobne zamówienie, które on przewidział, ale jakimś trafem nie zostało uwzględnione w planie zamówień. Moim zdaniem powinien to regulować regulamin udzielania zamówień czy w planie powinno to być czy nie. Ja byłbym za tym żeby było, bo jak nie będzie to i księgowa będzie niepocieszona. A jak wiadomo z księgową się nie wygra.

Kati
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2007, 22:41

Post autor: Kati » 12 gru 2007, 10:49

A księgowa wie tyle co i ja, czyli niewiele.
Też tak sądzę, że lepiej byłoby te pozycje wykazywać. Sprawa komplikuje się o tyle, że firma jest w trakcie reorganizacji więc bałagan mamy straszny i chyba tylko z racji zajmowanego poprzednio stanowiska ja jedna wiem, które zarządzenia obowiązują i właśnie w treści obowiązującego od maja 2006 zarządzenia znalazłam plan zamówień, w którym jedna z rubryk to pozycja w planie rzeczowo-finansowym.
Tylko, że z 11 kierowników treść zarządzenia zrozumiało 2. Tragedia. I jeszcze pozostali mają pretensje, że co ja w ogóle chcę, co znowu wymyśliłam...
Kiedyś dostanę pozwolenie na broń.... :-)))

ODPOWIEDZ