wiedza i doświadczenie

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
zuza
Posty: 113
Rejestracja: 08 cze 2012, 9:33

Post autor: zuza » 11 lip 2016, 12:59

Witajcie,
w przetargu napisaliśmy, że wymagamy wykazanie przeprowadzenia co najmniej jednej usługi na przeprowadzenie kursu magazyniera z obsługą wózka widłowego i wymianą butli - na spełnienie warunku udziału w postępowaniu, natomiast wykazanie więcej takich usług będzie punktowane (jako kryterium oceny ofert). I tak wykonawca wykazał np. wykonanie 3 usług, ale następujących: obsługa wózka z wymianą butli; obsługa wózka widłowego; gospodarka magazynowa. Żadna z tych usług nie obejmuje zakresu jaki żądaliśmy czyli "magazynier z obsługą wózka i wymianą butli", natomiast gdyby je połączyć, to doświadczenie by miał, ale jak to punktować???
Poradźcie błagam...

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 11 lip 2016, 14:29

Warunek musi być spełniony łącznie a nie zlepek kilku zadań, moim zdaniem wyjaśnienia lub od razu wezwanie do uzupełnienia, chyba że z innych dokumentów wynika spełnianie warunku, np. poświadczenia, referencji.

zuza
Posty: 113
Rejestracja: 08 cze 2012, 9:33

Post autor: zuza » 11 lip 2016, 14:33

Bardzo dziękuję. Niestety z referencji nic nie wynika, piszę więc wezwania do wyjaśnień. Jeszcze raz dziękuję.

olfork
Posty: 113
Rejestracja: 08 lip 2011, 11:37

Post autor: olfork » 12 lip 2016, 9:05

Sama nazwa kursu "gospodarka magazynowa" albo "kurs wózka widłowego" jest dosyć nieostrym sformułowaniem. Nie wiadomo czy pod samą nazwą kryje się tylko kurs operatora zgodnie z wymogami UDT czy coś więcej. Szkoda ze warunek postawiliście w taki sposób bo sporo Wykonawców oddziela pewnie kurs z zakresu wózka potwierdzony stosowną książeczką od "luźniejszego" kursu magazyniera.

zuza
Posty: 113
Rejestracja: 08 cze 2012, 9:33

Post autor: zuza » 12 lip 2016, 12:46

No cóż, uczymy się na błędach.....

eminencja

wiedza i doświadczenie

Post autor: eminencja » 25 maja 2022, 17:02

W wielu tematach wiedza i doświadczenie są kluczowe, dlatego należy ją wzbogacać. Ja sama sprawdzam na przykład taki [mod] sklep, gdzie mogę kupić odpowiednie regały do magazynu, ale powiem Wam, że wcześniej ogólnie sprawdzałam, co warto kupić. Nie chcę wyjść na głupka.

Michałpzp
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2022, 8:59

wiedza i doświadczenie

Post autor: Michałpzp » 25 sie 2022, 9:18

witam szanowne grono.
Jeśli piszę w nieodpowiednim dziale proszę o wybaczenie ale jestem "świeżym " użytkownikiem i osoba z niewielkim doświadczeniem zawodowym z zakresie zamówień publicznych dlatego też zawracam się z gorącą prośbą o pomoc.

prowadzę postępowanie w trybie podstawowym bez negocjacji, na modernizacje oświetlenia ulicznego. zamówienie podzielone na dwie części (w SWZ, lecz omyłkowo nie zostało dopuszczone składanie ofert częściowych w ogłoszeniu o zamówieniu na eZamawiajacy)
w obecnej chwili mam wybrane oferty i podpisane umowy na wykonanie przedmiotowego zadania (na dwie części z różnymi wykonawcami).
Przyszedł czas na wypełnienie informacji o wyniku postępowania i pojawił się problem. Dopiero teraz zauważyłem iż wkradła się omyłka polegająca na niedopuszczeniu składania ofert częściowych w ogłoszeniu o zamówieniu. w Związku z powyższym nie mam możliwości wpisania obu wykonawców w ww. informacji o wynikach postepowania.

Proszę o pomoc

pozdrawiam Michał.

AlicjaKokoszka
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2022, 18:57

wiedza i doświadczenie

Post autor: AlicjaKokoszka » 07 mar 2023, 22:21

zuza pisze:
12 lip 2016, 12:46
No cóż, uczymy się na błędach.....
Całe życie eh .... [mod]

ODPOWIEDZ