Polisa tylko na dzień składania ofert

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
kein001
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2017, 18:32

Polisa tylko na dzień składania ofert

Post autor: kein001 » 19 gru 2017, 18:42

Witam,

Zamawiający wymagana aby wysokość polisy była o 100% większa od tej której obecnie posiadam.
Nie ukrywam że są to znaczące koszty, podniesienie składnik jest to kwota kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Oczywiście polisa ma być ważna na dzień składania ofert i tutaj rodzą się dwa pytania które nie znalazłem w odpowiedziach:

1. Czy teoretycznie mogę zawrzeć polisę tylko na 1 miesiąc lub nawet na 1 tydzień- tylko aby jej termin pokrył się z terminem składania ofert?

2. Od momentu złożenia oferty do podpisania umowy jest 4 miesiące - czy w całym tym okresie muszę mieć polisę do wymaganej kwoty? Teoretycznie w każdy momencie może mnie o nią zapytać zamawiający.

Oczywiście w przypadku wygranej podniosę sumę ubezpieczenia.
Z góry dziękuje za odpowiedz.

krootki
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:08

Polisa tylko na dzień składania ofert

Post autor: krootki » 20 gru 2017, 9:14

Ja robiłem to w ten sposób:

W związku z tym, że Zamawiający najczęściej wymaga aby polisa była opłacona, zamawiając polisę (lub aneks) płatność miałem rozbitą na 2 części. Na przykład 500 zł "od razu" przed TSO, a druga rata np. 30 dni po TSO. Jeśli wygrywałem przetarg opłacałem polisę/aneks i wszystko było ok, jeśli nie - brak przelewu powodował rozwiązanie umowy/anulowanie aneksu. Koszty minimalne a Zamawiający się nigdy nie czepiał.

ODPOWIEDZ