Data podpisania umowy

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Novid
Posty: 70
Rejestracja: 15 lip 2013, 16:46

Data podpisania umowy

Post autor: Novid » 12 mar 2017, 18:32

Witam wszystkich,

słuchajcie mam ciekawe pytanie :) Postępowanie poniżej progów, podpisanie umowy następuje korespondencyjnie. Zamawiajacy wysła nam umowę z datą podpisu 01.02.2017, do tej umowy załącza informację w której potwierdza, iż umowa została do nas wysłana 06.02.2017.

Niestety umowa została wysłana zwykłym listem przez co trafiła do nas tydzień póżniej.

Termin realizacji umowy wynosi 14 dni od daty jej podpisania, tylko pytanie czy liczy się data na umowie czy też data kiedy faktycznie obie strony je podpisały? Z naszej strony mamy potwierdzenie, iż umowa wpłyneła do nas dopiero w połowie lutego, przez co na starcie nie mamy już szans na wykonanie jej w terminie.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Data podpisania umowy

Post autor: Janusz » 13 mar 2017, 9:04

Co do zasady liczy się data podpisania, czyli ta która widnieje na umowie.

jo
Posty: 113
Rejestracja: 18 mar 2013, 12:59

Data podpisania umowy

Post autor: jo » 13 mar 2017, 11:56

widziałem też umowę gdzie wykonawca w miejscu swojego podpisu przybił pieczątkę z datą z jaką umowa do niego dotarła i pod swoim egzemplarzem trzymał potwierdzenie przyjęcia przesyłki pocztą ale na ile to jest zgodne z przepisami nie wiem

ODPOWIEDZ