bierność zamawiającego na nieprawdziwe oświadczenie

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
taran
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2017, 20:33

bierność zamawiającego na nieprawdziwe oświadczenie

Post autor: taran » 28 sty 2017, 20:52

Witam mam takie pytanie, zamawiający wybrał ofertę wykonawcy który składając ofertę oświadczył nieprawdę. A dokładniej zamawiający wymagał w SIWZ aby wykonawca ubiegający się o kilka pakietów w zamówieniu posiadał do każdego pakietu inny sprzęt. Oferta tego wykonawcy została wybrana w trzech pakietach a zatem na każdy pakiet musi on posiadać inny w tym przypadku traktor, nie może wskazać tego samego traktora do każdego wygranego pakietu w JEDZ wskazał iż w do każdego pakietu posiada inny sprzęt. Jestem firmą której oferty nie wybrano, posiadam natomiast wiedzę o w/w firmie i wiem że takiego sprzętu w takiej ilości i parametrach jakich zamawiający wymagał firma ta nie posiada a które to w JEDZ oświadczyła że posiada. Złożyłem wniosek do zamawiającego wskazując iż w ofercie w/w firmy są nieprawdziwe informacje, i aby zamawiający wezwał w/w wykonawce do dostarczenia dokumentów potwierdzających iż w dniu składania wniosku sprzęt który zadeklarowała posiadała. Wskazałem na dowody rejestracyjne trzech innych ciągników z gestii wygrania trzech pakietów w zamówieniu. Zamawiający jednak stwierdził w odpowiedzi mojego wniosku iż oferta w/w firmy była najkorzystniejsza i wybrana zgodnie z przepisami PZP. Niemniej jednak nie poczyniła żadnych kroków aby zweryfikować prawdziwość informacji które w/w forma składała w ofercie mimo iż wskazałem że są nieprawdziwe. I moje pytanie czy skoro zamawiający otrzymał informacje o fałszywych oświadczeniach to czy powinien tegoż wykonawce wezwać do udokumentowania posiadania wymaganego sprzętu na dzień składania oferty ? \
Z góry dziękuję za odpowiedź

ODPOWIEDZ