Oferta do odrzucenia czy do poprawy?

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
monikaan
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2017, 14:54

Oferta do odrzucenia czy do poprawy?

Post autor: monikaan » 13 sty 2017, 7:56

Mam pytanie. Nie wiem co w takiej sytuacji Zamawiający powinien zrobić. Czy ofertę odrzucić czy poprawić jako inną omyłke na podst. art. 87 ust pkt 3.
PN poniżej progów
Kryteria oceny ofert: cena; termin; gwarancja.
W formularzu Wykonawca zadeklarował, ze składa ofertę na część 1.
W części 1 Wykonawca wpisał cenę, w wierszach dotyczący części 1 pozostawił puste miejsca w pozacenowych kryteriach (termin, gwarancja)
W części 2 wykonawca pozostawił puste miejsce w cenowym kryterium oceny ofert, a wpisał termin i gwarancję.

We wzorze formularza będącym załącznikiem do siwz i stanowiącym jej integralną częśc Zamawiający, pod tabelą do której należało wpisać kryteria, wpisał:
"UWAGA! Należy wypełnić tylko w części/ach, na którą/które Wykonawca składa ofertę. Jeżeli Wykonawca nie składa oferty na daną cześć prosimy o wpisanie w polu ?NIE DOTYCZY? lub wykreślenie z tekstu części, której nie dotyczy. Pozostawienie pustego miejsca w polach jest równoważne wpisaniu NIE DOTYCZY i będzie potraktowane jako brak złożenia/nie złożenie oferty na daną część."

Odrzucić jako niezgodna z SIWZ? Nie wpisał kryteriów nie złożył oferty?
Czy pokusić się o inną omyłkę, gdyż deklarował złożenie na część 1 i pomylił wiersze? Bardzo proszę o podpowiedź i interpretację. Sprawa dość pilna a ja nie mam za dużego doświadczenia :oops: .
Jakie są wasze opinie ?

ODPOWIEDZ