zamówienia uzupełniające

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 19 wrz 2016, 12:47

Witam,
w 2015 r przeprowadziłam, przetarg nieograniczony, w którym przewidziałam udzielenie zamówień uzupełniających zgodnie z ówczesnymi przesłankami. I właśnie teraz wystąpiła konieczność ich udzielenia, czyli po nowelizacji.
Zamówienie uzupełniające to osobne postepowanie.
I teraz zastanawiam się czy mogę ich udzielić w dniu dzisiejszym na podstawie przepisów sprzed nowelizacji, czy udzielam ich według obecnego stanu prawnego. Przy czym wg obecnego stanu prawnego zgodnie z part. 67 ust. 1a w opisie zamówienia podstawowego należy wskazać zakres robót budowlanych i warunki na jakich zamów. uzup. zostaną udzielone. A ja poprzednio określiłam wartość, zakres ale nie określiłam warunków, bo wówczas nie było to wymagane.
Reasumując na podstawie których przepisów Pzp mam udzielić zamówień uzupełniających, których udzielenie przewidziałam przed nowelizacją, a udzielić ich chcę teraz, czyli po nowelizacji?

jo
Posty: 113
Rejestracja: 18 mar 2013, 12:59

Post autor: jo » 22 wrz 2016, 7:35

na podstawie art 19 ustawy o zmianie ustawy - aneks do umowy pierwotnej
tylko jest jedna wątpliwość i tu są dwa stanowiska
jeżeli umowa podstawowa jeszcze trwa to ok jeżeli nie to niektórzy twierdzą ze nie można zrobić aneksu do umowy która sie skończyła

ODPOWIEDZ