Wyjaśnianie i uzupełnianie dokumentów - wg Pzp sprzed 28.

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
piter_st
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2016, 8:46

Post autor: piter_st » 25 sie 2016, 8:39

Dzień dobry.
Prowadzę przetarg ograniczony na podstawie przepisów sprzed wejścia nowelizacji ustawy Pzp 28.07.2016.
Moje pytanie dotyczy postępowania o zamówienie publiczne. Jednym z warunków udziału w postępowaniu było wykazanie osób o odpowiednich uprawnieniach budowlanych. Wymagałem uprawnień do kierowania robotami bez ograniczeń w określonych specjalnościach. W wykazie osób nie podano informacji że uprawnienia są bez ograniczeń (co nie znaczy że są z ograniczeniami) - kwestia niejasna. Czy powinienem wezwać do uzupełnienia całego wykazu osób czy też wyjaśnienia kwestii zakresu uprawnień? Albo jeśli podano że uprawnienia były wydane na podstawie przepisów sprzed wejścia ustawy Prawo Budowlane z 1994r. i dotyczą instalacji sanitarnych bądź instalacji elektrycznych i nie ma informacji w wykazie czy odpowiadają wydawanym obecnie uprawnieniom, to czy wzywać do wyjaśnienia czy uzupełnienia?

krootki
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:08

Post autor: krootki » 26 sie 2016, 13:16

Nie mogę teraz znaleźć, ale generalnie funkcjonuje wykładnia, iż zezwolenia wydane przed 1994 są traktowane jako bez ograniczeń (oczywiście jeśli nie ma żadnych ograniczeń wpisanych) i są zgodne z obecnie wydawanymi uprawnieniami.

ODPOWIEDZ