zobowiązanie podmiotu trzeciego

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
martymoni
Posty: 22
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:38

Post autor: martymoni » 17 maja 2016, 9:58

Witam Do oferty dołączyłam zobowiązanie podmiotu trzeciego do udostępniania swojego pracownika na stanowisko Projektanta. W zobowiązaniu też zaznaczyłam, że podmiot trzeci nie będzie brał udziału w części zamówienia a charakter stosunku jaki będzie łączył Wykonawcę z Podmiotem trzecim umowa cywilno-prawna. Zamawiający wezwał nas do uzupełnienia dokumentów twierdząc, że "W złożonej ofercie wykonawca deklaruje wykonanie części prac objętych zamówieniem przez podmiot trzeci i składa zobowiązanie tego podmiotu"
Kobieta twierdzi że umowa cywilno-prawna z podmiotem trzecim to juz podwykonawstwo. Wcześniej się z tym nie spotkałam i nie wiem jak jej to udowodnić bo jest nieugięta.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 10:01 przez martymoni, łącznie zmieniany 1 raz.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 17 maja 2016, 11:13

Forma podwykonawstwa jest tylko jedną z możliwych form wzięcia przez podmiot trzeci udziału w realizacji zamówienia publicznego. Zgodnie z utrwaloną linią orzeczniczą podmiot, na zasoby którego powołuje się wykonawca wykazując spełnianie warunku udziału w postępowaniu może uczestniczyć w realizacji zamówienia również poprzez doradztwo, konsultacje, przekazanie know – how itd.

jo
Posty: 113
Rejestracja: 18 mar 2013, 12:59

Post autor: jo » 17 maja 2016, 14:02

może streści umowy wynika że nie będzie podwykonastwa

ODPOWIEDZ